راز داشتن لبخند دلنشین و زیبا + عکس

راز داشتن لبخند دلنشین و زیبا + عکس

راز داشتن لبخند دلنشین و زیبا + عکس

دانشمندان پس از بررسی تصاویر سه بعدی از لبخندهای مختلف از ویژگی‌های یک بخند زیبا و دلنشین پرده برداشتند.

اخیرا پژوهشی بر روی لبخند با استفاده از چهره های سه بعدی شبیه‌سازی شده توسط کامپیوتر صورت گرفته است. در این پژوهش حالت های مختلف خنده را بررسی کردند تا دریابند کدام خنده از نگاه مردم دلنشین‌تر است.

طبق این پژوهش که در سال 2017 در مجله «پلاس وان» وابسته به دانشگاه مینسوتا منتشر شده یک خنده خوب در حالت های مختلف متفاوت است.

این عکس اثر نمایان شدن دندان ها را در دو حالت مختلف نشان می دهد؛ تصویر (a) دو خنده با محدوده زاویه کمتر و تصویر (b) دو خنده با محدوده زاویه بیشتر. هر چه بیشتر دندان ها را نشان دهید، در مورد عکس (a) خنده ای بدتر و در مورد تصویر (b) خندنه ای بهتر خواهید داشت.

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؟

نشانه های چهره، یکی از مهمترین قالب های ارتباطات غیر کلامی در تعاملات اجتماعی است. استفاده از چهره های ساخته شده توسط رایانه، می تواند به ما کمک کند تا دریابیم، مردم چگونه خنده ها را در حالت های مختلف؛ مدت زمان و موقعیت چهره، تفسیر می کنند.

در این پژوهش از 802 داوطلب استفاده شده تا در مورد چهره های مدل مختلف قضاوت کنند. این چهره ها دارای خصوصیات متفاوتی از نظر زاویه دهان، محدوده خنده، میزان در معرض دید بودن دندان ها و تقارن خنده بودند.

محققان به این نتیجه رسیدند، یک لبخند موفق که توسط شرکت کننده ها موثر، اصیل و دلنشین توصیف شده، با قانون «هرچه بیشتر بهتر» در تضاد است. چرا که خنده بزرگتر که به میزان زیادی دندان ها در آن مشخص هستند، به میزان کمتری به عنوان یک خنده خوب در طرف مقابل ادراک می شود.

بنابراین خنده های موفق، دارای یک تعادل در میزان دندان، زاویه دهان و محدوده خنده هستند تا نقطه طلایی این واکنش حاصل شود. همچنین خنده هایی که دو طرف صورت، ظرف 125 هزارم ثانیه با یکدیگر هماهنگ شوند، توسط شرکت کنندگان به عنوان خنده مطلوب توصیف شده است.

منبع: طبیب من به نقل از ScienceDaily

پزشکی و سلامت

نظرات شما :

:: ارسال نظر