شناسایی علائم افسردگی-علائم افسردگی-مقابله با افسردگی

شناسایی علائم افسردگی-علائم افسردگی-مقابله با افسردگی

شناسایی علائم افسردگی:

depression-افسردگی

افسردگی به شکل های مختلفی اشکار می شود. گاهی افسردگی به ارامی و در سکوت ذهن و روح فرد را تسخیر می کند. گاهی نیز سرعت گسترش می یابد و شادی و لذت را از قربانی خود می گیرد.

برخی افراد از ابتلا به افسردگی, بی اطلاع اند و برعکس عده ای دیگر از وجود افسردگی در زندگی شان, کاملا اگاه هستند.گاهی اوقات دلیل واضح و اشکاری برای افسردگی وجود ندارد و به صورت مجموعه ای از مشکلات جسمانی مانند خستگی,کم خوابی,کم اشتهایی وحتی مشکلات گوارشی ظاهر می شود.
افسردگی بیماری افراط و تفریط است.

قدرت این بیماری می تواند اشتها را از بین ببرد یا اشتهای سیری ناپذیر به وجود اورد.ممکن است افراد مبتلا به افسردگی از خواب گریزان باشند یا همواره با احساس خستگی و خواب الودگی شدید، روزهای متوالی را در تخت خواب سپری کنند.

ممکن است افراد مبتلا به این اختلال بی تاب و سراسیمه گام بردارند یا گوشه ای کز کرده و به سختی حرکت کنند.افسردگی گاهی برای ماه ها یا سال ها باقی می ماند,گاهی نیز مانند برق و بعد, گذرا و موقتی است.
در این فصل، به شما کمک می کنیم بفهمید که ایا خودتان یا کسی از نزدیکان تان مبتلا به افسردگی هستید یا خیر.

شناخت تاثیرات ویرانگر افسردگی:

هرکسی گاهی غمگین می شود.افت ناگهایی ارزش بازار بورس, بیماری ها و بلایای طبیعی,از دست دادن یک دوست,طلاق,بیکاری نامنتظره,شکست در فروش سهام و اتفاقاتی از این قبیل می تواند افراد را برای مدتی ناراحت و رنجور کند.اما افسردگی چیزی بیش از واکنش طبیعی به رویدادهای ناگوار و کمبودهاست.

حتما بخوانید  شخصیت پنهانی تان را از شیوه راه رفتن تان بشناسید

افسردگی بسیار عمیق تر و گسترده تر از ناراحتی است و به شکلی وخیم و گاهی اوقات مرگبار جسم و ذهن انسان را دچار مشکل می کند.
افسردگی بر همه ابعاد زندگی تاثیر می گذارد.باوجود اینکه افسردگی انواع متعددی دارد، اما همه انها زندگی افراد را در چهار حوزه تحت تاثیر قرار می دهند.البته ممکن است شیوه ی تاثیر قرار می دهند.

البته ممکن است شیوه ی تاثیر پذیری فرد متفاوت باشد. افسردگی در این حوزه ها اختلال ایجاد می کند.
* افکار
* رفتار
* روابط
* بدن
وقتی دچار افسردگی می شوید,دیدگاه شما نسبت به زندگی تغییر می کند.خورشید کمتر می درخشد,اسمان ابری و گرفته می شود,مردم سرد و غیر صمیمی و اینده تاریک به نظر می رسد.ذهن شما با افکار تکراری و بی ارزشی,بیزاری از خود و حتی مرگ مشغول می شود.
معمولا افراد مبتلا به افسردگی از دشواری در تمرکز, یاد اوری و تصمیم گیری شکایت دارند.
الن یک سال پس از جدایی از همسرش مبتلا به افسردگی شد.او معتقد است که همه ی مردها احمق و بد جنس هستند.با اینکه الن کاملا جذاب است اما وقتی به اینه نگاه می کند,فقط چین و چروک ها و نقایص جزیی و بی اهمیت چهره اش را می بیند. در نتیجه بر این باور است که حتی اگر مرد خوبی هم باقی مانده باشد,از چهره زشت او بیزار خواهد شد.

الن احساس تنش می کند.تمرکزش مختل شده و به تازگی در محل کارش مرتکب اشتباه می شود. رییس, او را درک می کند,اما الن اشتباهاتش را دلیلی بر بی کفایتی خود می داند.با وجود اینکه می داند شغلش اینده ای ندارد،اما خود را قادر به انجام کار بهتری نمی بیند. به تازگی به این مسءله فکر می کند که اصلا چرا هر روز خودش را اذیت می کند و سرکار می رود.

حتما بخوانید  چطور مانند یک گربه آرامش پیدا کنیم

نشانه های جسمانی افسردگی:

افسردگی حداقل چند نشانه ی جسمانی دارد که معمولا تغییراتی در اشتها, خواب و انرژی را شامل می شود. با وجود این. افسردگی در برخی افراد عمدتا با نشانه های جسمانی بروز می کند و انها سایر نشانه ها مانند ناراحتی,کناره گیری از مردم,بی علاقگی با نشانه های جسمانی بروز می کند و انها سایر نشانه ها مانند ناراحتی، کناره گیری از مردم, بی علاقگی و بی تحرکی را به صورت محسوس تجربه نمی کنند.

گرد آورنده: داداشیان فر

منبع : fooji.ir

روانشناسی و پزشکی

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر