فرق چرم طبیعی با چرم مصنوعی چیست؟-ویژگی چرم طبیعی

فرق چرم طبیعی با چرم مصنوعی چیست؟

چرم طبیعی-تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی

۱- بوی چرم

چرم طبیعی بوی خاصی دارد که می توان کالای اصل را از غیر اصل یا غیر طبیعی با تشخیص بوی آن شناسایی کرد. اما به تازگی روش هایی نیز برای غیر قابل شناسایی کردن چرم مصنوعی از طبیعی با اضافه کردن اسانس بوی طبیعی به چرم مصنوعی به وجود آمده است.

۲- قیمت چرم

قیمت چرم طبیعی معمولا گران تر از چرم مصنوعی است. اما باز هم بازریان سودجویی هستند که چرم مصنوعی را به قیمت چرم طبیعی به مشتری می فروشند.

۳- جنس پشت چرم

حتما در هنگام خرید پشت چرم را نگاه کنید، پشت چرم طبیعی دارای رنگی قهوه ای و تقریبا پرز مانند است و چرم مصنوعی پشتش بی رنگ  یا بژ رنگ و صاف است.

۴- ضخامت غیر یکنواخت چرم

چرم طبیعی به دلیل این که پوست دامی که از آن درست می شود در همه جای آن یکسان نیست (مثلا ضخامت پوست گردن دام با ضخامت پوست ران آن فرق دارد) اما چرم مصنوعی چون با دستگاه درست می شود ضخامت در آن ثابت است.

۵- منعکس کردن نور در چرم

در چرم طبیعی به دلیل چین چروک های غیر یکنواخت در سطح آن نور به خوبی منعکس نمی شود و برخی جاها سطح کدرتر و بعضی جاهای سطح نیز روشن تر دیده می شود. اما در چرم مصنوعی چون با دستگاه درست شده است چین و چرو در سطح چرم تقریبا دارای الگوی یکنواختی است و نور نیز به صورت یکنواخت و هماهنگ با چین و چروک یکنواخت منعکس می شود.

۶- می توان با شعله چرم را تست کرد

چرم طبیعی به آسانی آتش نمی گیرد، و شکل آن نیز به آسانی تغییر نمیابد و اگر شعله را به قدری زیر چرم طبیعی نگاه دارید که بخواهد بسوزد نیز بوی بسیار بدی می دهد. چرم مصنوعی در هنگام آتش زدن آن چون از پلاستیک درست شده است به سرعت جمع می شود، تغییر شکل می دهد و می سوزد.

۷- انتقال گرمای چرم

چرم طبیعی به دلیل این که از پوست دام تهیه شده دارای انتقال حرارت پایین است (چون باید تن دام را گرم نگه دارد) اما چرم مصنوعی گرما را سریع انتقال  می دهد و زود سرد می شود. منشور ما این است که وقتی دست روی چرم طبیعی می کشیم حس گرما می کنیم اما وقتی دست روی چرم مصنوعی می گذاریم حس سردی دارد.

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر