فواید گردو برای قلب قند خون لاغری زیبایی پوست

فواید گردو برای قلب قند خون لاغری زیبایی پوست

فواید گردو برای سلامتی - خواص درمانی گردو

آیا گردو برای لاغر کردن خوب است؟

خوردن گردو قبل از غذا باعث سیری می شود و مانع از پرخوری خواهد شد. گردو بدلیل فیبر زیادی که دارد باعث سیری طولانی مدت می شود.

آیا گردو برای یبوست خوب است؟

گردو ۷٫۶ گرم فیبر دارد.

بدلیل فیر بالای گردو باعث عملکرد بهتر روده می شود، درواقع باعث خواهد شد روده کار دفع را راحت تر انجام دهد.

برخی از ویتامین های موجود در گردو: ویتامین E ،B، مس، روی و منگنز، فسفر، مقداری آهن، کلسیم و سلنیوم.

آیا گردو کلسترل خون را نیز کاهش میدهد؟

به علت وجود استرول های گیاهی در گردو بعد از مصرف میزان کلسترول بد خون کاهش پیدا می کند. استرول گیاهای دارای یک بافت شیمیایی است که به کلسترل نزدیک است، برای این است که کلسترول بد خون را کاهش می دهد. و همچنین باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود. امگا ۳ موجود در گردو باعث عملکرد بهتر قلب می شود. اسیدهای چرب اشباع در گردو بسیار کم است و به دلیل وجود میزان بالای منیزیم که تنظیم کننده ضربان قلب است و از رگهای خونی محافظت می کند.

آنتی اکسیدان موجود در گردو برای محافظت از سیستم ایمنی، جلوگیری از لخته شدن خون، تنظیم سوخت و ساز بدن، تنظیم فشار خون، تنظیم قند خون، جلوگیری از پارکینسون و آلزایمر، جلوگیری از سنگ کیسه صفرا، حفاظت از استخوان، روغن گردو برای درمان دردهای مفاصل و جذب مواد غذایی را آسان می کند.

حتما بخوانید  دانلود pdf جزوه متون فقه 4 شهید ثانی

آیا گردو برای جوان ماندن نیز خوب است؟

گردو حاوی آنتی اکسیدان هایی است که باعث جوان ماندن پوست می شود. مصرف ۲۵ گرم گردو در روز حدود ۱۵ درصد از نیاز روزانه ما به ویتامین E را تامین می کند. ویتامین E برای جلوگیری از چین و چروک پوست بسیار مفید است.

چرا مصرف زیاد گردو خوب نیست؟

علاوه بر خواص زیاد گردو و دارا بودن انواع ویتامین های در این ماده غذایی با ارزش به دلیل این که دارای چربی بالایی است نباید در خوردن آن دچار افراط شد بهتر است روزانه۲۵ تا ۳۰ گرم مصرف شود.

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر