محافظت از مزرعه توسط ربات در کالیفرنیای جنوبی

محافظت از مزرعه توسط ربات در کالیفرنیای جنوبی

محافظت از مزرعه توسط ربات در کالیفرنیای جنوبی

در ماه می‎، مزرعه حفاظت شده Canndescent در کالیفرنیای جنوبی یک وسیله نقلیه بدون سرنشین را برای نگهبانی و مراقبت از محصولی که برای مصارف پزشکی ارسال می‎شوند مستقر کرد. این خودروی بدون سرنشین که INTELLOS نام دارد توسط بخش فناوری شرکت Sharp ساخته شده است و می‎توان از آن به عنوان یک وسیله حفاظت محیطی و گشت‎های معمولی برای برخورد با ورود مهاجمین و جلوگیری از آسیب رساندن افراد استفاده کرد.

تابحال دست کم از چهار روبات امنیتی دیگر ساخته شده توسط Sharp در سایر مزرعه‎های حفاظت شده استفاده شده است.

به غیر از جلوگیری از مجروح شدن نگهبانان انسانی، روبات هوشمند INTELLOS می‎تواند بسیار هوشیارتر از کسی که در طول شیفت شب از مزرعه مراقب می‎کند عمل کند. مدیر عامل Hardcar Security در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: «در نگهبانی شیفت شب، نگهبان برای بیدار ماندن از بازی‎های کامپیوتری استفاده می‎کند و وقت خود را در شبکه‎های اجتماعی سپری می‎کند.

این کار با خطاهای انسانی همراه است.» او همچنین اشاره می‎کند که ترجيح می‎دهد حتی با وجود قیمت ۳۰۰ هزار دلاری INTELLOS باز هم به جای استخدام یک نگهبان انسان از روبات استفاده کند.

کشاورزان برای محافظت از قلمرو خود از روبات استفاده می‎کنند.

این روبات محافظ از دوربين‎های با کیفیتی برخوردار است که می‎تواند از محیط فیلمبرداری کرده و همزمان به صورت کاملا امن تصاویر را استریم کند. در صورت بروز نقص امنیتی این روبات می‎تواند با صاحب مزرعه تماس گرفته و یک ارتباط دو طرفه را برقرار کند. در همین بین می‎تواند در حال آژیر کشیدن مزاحمان را نیز تعقیب کند. در آینده ممکن است INTELLOS به اسپری فلفل نیز مجهز شود.

با تمام این اوصاف به دلیل محدودیت‎های باتری و بروز خطای احتمالی سیستم روی یک ماشين، به نظر نمی‎رسد به این زودی ماشین بتواند به طور کامل جایگزین محافظان امنیتی انسان شود. روبات‎هایی مثل INTELLOS باید بتوانند بیشتر از اینها توانایی خود برای محافظت از اموال ما را ثابت کنند.

منبع: شبکه مگ به نقل از اینورس

اخبار فناوری

روبات نگهبان – INTELLOS – فناوری – مزرعه – روبات

محافظت از مزرعه با ربات توسط کشاورزان کالیفرنیای جنوبی

نظرات شما :

:: ارسال نظر