مرگ به علت خالکوبی و تهدید باکتری‌های گوشتخوار در استخر

مرگ به علت خالکوبی و تهدید باکتری‌های گوشتخوار در استخر

مرگ به علت خالکوبی و تهدید باکتری‌های گوشتخوار در استخر

اغلب افراد از خطرات تاتو و خالکوبی آگاهی چندانی ندارند. زنگ هشدار این مد جهانی اکنون در خلیج مکزیک پس از بی‌احتیاطی یک مرد به صدا در آمد.

یک مرد 31 ساله در مکزیک که ظاهرا بیش از اندازه در لحظه زندگی می کرده تصمیم می گیرد برای هیجان بیشتر از خالکوبی‌های جدیدی استفاده کند؛ خالکوبی‌هایی که از مدت‌ها قبل در مورد آن ها هشدار داده شده بود.

گفته می‌شود این فرد پنج روز بعد از انجام تاتو، هنگام شنا در خلیج مکزیک، در پی هجوم باکتری های گوشت خوار اقیانوس دچار شوک عفونی شده و جان خود را از دست می‌دهد.

طبق این گزارش، تشخیص پزشکان این بود که فرد مذکور، درست پنج روز بعد از درج نشان صلیب بر روی ساق پایش به علت شنا در اقیانوس، دچار شوک عفونی یا شوک سپتیک شده است.

این مرد سه روز بعد از بروز تب و لرز، در حالی که محل خالکوبی‌اش متورم شده بود، به اورژانس منتقل می‌شود. نتایج آزمایشگاه نشان داد این فرد دارای سابقه بیماری مزمن کبدی بوده است؛ بیماری که بستر را برای آلودگی نوعی باکتری گوشت‌خوار آبزی فراهم کرد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، آلودگی توسط این باکتری، بعد از 24 ساعت می تواند منجر به علائمی نظیر اسهال، درد شکمی، حالت تهوع و تب و لرز شود. پزشکان بر این باورند به احتمال قوی تاتوی جدید این فرد محل ورود باکتری ها به بدنش بوده است.

اکثر متخصصان پوست می گویند اغلب افرادی که تتو می کنند، از روز بعد از انجام خالکوبی دوست دارند بیشتر فعال باشند و بیشتر به فعالیت هایی نظیر صخره نوردی، شنا یا بدن‌سازی روی می آورند. مرگ این فرد بار دیگر اجتناب از شنا و رفتن به استخر پس از انجام تاتو را تایید می‌کند.

معمولا حداقل دوهفته طول می کشد تا ناحیه خالکوبی بهبودی کامل یابد. تا این زمان محل تاتو مستعد بروز بیماری‌های باکتریایی و آسیب توسط اشعه خورشید و مواد شیمیایی است.

گفتنی است؛ بعد از اینکه پزشکان نوع باکتری را در بدن این آقا تشخصی دادند، میزان زیادی آنتی بیوتیک تجویز کردند اما وضعیت او روز به روز وخیم تر شد تا اینکه بر اثر شوک عفونی، دو هفته بعد کلیه اش از کار افتاد.

پزشکان در مورد ارتباط بین بیماری های کبدی و باکتری های گوشت خوار اقیانوس ها هشدار می‌دهند. آنها می گویند در افرادی که دارای بیماری های کبدی هستند، این باکتری ها به سرعت باعث ایجاد عفونت شده و میزان مرگ و میر مشاهده شده در این افراد بالاتر است.

منبع: طبیب من به نقل از Medical Daily

بیماری‌ها و حوادث

نظرات شما :

:: ارسال نظر