معرفی مدل جدید ب ام و M4 CS

ب ام و با مدل CS فیتیله مدل M4 را خیلی آرام بالا کشید.

معرفی مدل جدید ب ام و M4 CS

ب ام و M4 گزینه مرگبار ب ام و برای مجهز شدن به سیستم تقویتی تزریق آب است. یک مدل خاص با تولید محدود برای ماندگار شدن در خاطره ها، و دوستداران آلمانی سرعت. اما همچنان جا برای مدل های بیشتر وجود دارد. آخرین نسخه اختصاصی بخش موتور اسپرت یا همان Mpower ب ام و، مدل M4 CS است. این مدل دقیقا بین مدل ارزان تر M4 و گران قیمت M4 GTS قرار میگیرد.

اولین مرحله تغییر جایی زیر درب موتور است. ب ام و با افزایش ۱۰ اسب بخار به موتور شش سیلندر خطی توربوشارژ، حداکثر قدرت را به ۴۶۰ اسب بخار و شتاب ۰-۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را به ۳٫۹ ثانیه رسانده است. این قدرت اضافی بدون دستکاری در موتور و خیلی مهربانانه در نرم افزار مدیریت آن بهینه سازی شده است. متاسفانه از سیستم جدید تزریق آب در اینجا خبری نیست. حداکثر سرعت هم به صورت الکترونیکی در ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

معرفی مدل جدید ب ام و M4 CS

قدرت از طریق یک گیربکس هفت سرعته ی دو کلاچه ی اتوماتیک به جاده منتقل می شود. این گیربکس در مدل M4 نیز استفاده شده است. رانندگان امکان تعویض دنده ها را از پشت فرمان به وسیله پدال های تعبیه شده در پشت آن را دارند. اما  قدرت انتخاب به همین جا محدود می شود و خبری از یک گیربکس دستی و پدال سوم زیر پای راننده در گزینه های انتخابی نیست. اگرچه گیربکس دوکلاچه اتوماتیک دهنده را با سرعت بالاتری تعویض میکند اما گزینه دستی برای عشاق رانندگی انتخاب بهتری است.

تغییرات زیادی بین CS و M4 وجود ندارد. هر دو ماشین سیستم فنر بندی و تعلیق بسیار سبک آلومنیومی برای کاهش وزن و افزایش میزان تحمل شتاب جانبی در پیچ و خم جاده  استفاده می کنند. نتیجه بدست آمده از طی یک دور در پیست شمالی نوربرنگ رینگ زمان ۷:۳۸٫۰ که تنها یک ثانیه بیشتر از زمان طی شده با مدل بسیار گران قیمت M4 GTS است.

معرفی مدل جدید ب ام و M4 CS

اما یک امکان فوق العاده در ارایه این مدل با لاستیک های میشلین پایلوت اسپرت Cup 2 هستند. لاستیک های بسیار چسبنده با جنس فوق العاده نرم، که البته مناسب برای شرایط گرم و خشک هستند ام وقتی جاده ها خیس شوند راننده را به دردسر می اندازند. ب ام و همچنین لاستیک های میشلین اسپرت را نیز برای این مدل در نظر گرفته در صورتی که شما فکر میکنید با لاستیک های پایلوت اسپرت در رفت و آمد روزانه به مشکل میخورید بهتر است از این لاستیک استفاده کنید.

معرفی مدل جدید ب ام و M4 CS

در پس چرخ ها تفاوت های بیشتری این مدل را از برادرانش جدا  میکند. صندلی های سبک، تزیین شده با چرم آلکانترا و استفاده از جیر در نقاط مختلف کابین در این مدل به صورت استاندارد است.  تزیینات رو دری ها که تا حدودی ارزان قیمت احساس می شوند از مواد طبیعی ساخته شده است. دسته های معمولی درها جای خود را با نوع کاملا پارچه ایی تزیین شده با رنگ قرمز، آبی و رنگ ویژه ی Mpower یعنی آبی تیره، عوض کرده اند.

معرفی مدل جدید ب ام و M4 CS

بزرگترین تغییر را در بیرون ماشین و روی بدنه هم می توان دید، جایی که روی درب صندوق از یک اسپویلر خاص با جنس فیبر کربن استفاده شده است. ب ام و چراغ های ترمز OLED بسیار زیبا را مانند  M4 GTS  برای این مدل نیز استفاده کرده است. رینگ های ۱۹ اینچی در جلو و ۲۰ اینچی در عقب زینت بخش این ب ام و هستند. دیسک های کامپوزیتی ترمز که همچون سینی شام محفظه ی لنت های زرد رنگ خوشمزه را بر روی خود دارند نیز بر زیبایی های آن افزوده اند.

قیمتی که برای این ظاهر جذاب و قدرت بیشتر در نظر گرفته شده ۱۲۵۰۰۰ دلار است. ب ام و M4 CS در نمایشگاه خودرو شانگهای به نمایش عمومی در خواهد آمد.

معرفی مدل جدید ب ام و M4 CS

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: Newatlas

خودرو

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر