مقایسه سامسونگ گلکسی اس ۸ پلاس با گوگل پیکسل ایکس ال

مقایسه سامسونگ گلکسی اس ۸ پلاس با گوگل پیکسل ایکس ال

مقایسه سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس با گوگل پیکسل ایکس ال

در ادامه میتوانید مقایسه بهترین پرچمدار گوشی های سامسونگ را با یکی از برترین گوشی های اندرویدی پیکسل ایک ال، بخوانید.

گوشی هوشمند گوگل پیکسل ایکس ال یکی از برترین گوشی های سال ۲۰۱۷ بود، اما پرچمدار جدید سامسونگ گلکسی اس ۸ پلاس یک گوشی فوق العاده و چشمگیر است. اجازه دهید در ادامه با هم نگاهی به مشخصات و امکانات گوشی پیکسل ال بیاندازیم تا ببینیم چطور آنها در مقایسه با بهترین گوشی سامسونگ به چالش کشیده می شوند.

اندازه

گلکسی اس ۸ پلاس ، ۳ درصد بلندتر، ۴ درصد کم عرض تر و نزدیک به ۱۰ درصد ضخیم تر از پیکسل ایکس ال است.

وزن

گلکسی اس ۸ پلاس نزدیک به ۵ درصد سنگین تر است، اما در نظر داشته باشید این مقدار فقط به میزان ۵ گرم است.

جنس بدنه

هر دو گوشی از ساختار بدنه آلومینیوم و شیشه بهره میبرند، اما هر کدام شیوه متفاوتی را برگزیده اند. پرچمدار ساسمونگ بدنه ایی پوشیده از شیشه خم شده دارد و نواری آلومینیومی به دور آن کشیده است. در گوگل پیکسل قسمت پایین بدنه و قالب دور آن از آلومنیوم است در حالی که قسمت بالایی بدنه از یک پنل شیشه استفاده شده است.

رنگ

سامسونگ در زمان رونمایی پنج رنگ مختلف برای اس ۸ را نشان داد. اما تنها سه رنگ مشکی، نقره ایی ، و خاکستری ارغوانی در آمریکا برای مشتریان قابل دسترسی هستند. پیکسل هم با سه رنگ مشکی، نقره ایی و آبی به بازار آمده است.

مقاومت در برابر آب

سامسونگ بالاترین قابلیت ضد آب در صنعت یعنی استاندارد IP68  را در گوشی خود ارایه می دهد حال آنکه گوشی گوگل از این قابلیت بی بهره است.

اندازه نمایشگر

آنچه که ساسمونگ “نمایشگر بی نهایت” نامگذاری کرده شاید مهمترین دستاورد سامسونگ در سری گلکسی اس ۸ باشد. نمایشگر بزرگ و منحنی شده که تقریبا تمام جلو گوشی سامسونگ را در برمی گیرد. در مقایسه اس ۸ پلاس ۱۷ درصد نمایشگر بزرگتری نسبت به گوشی بزرگ پیکسل ایکس ال دارد.

وضوح نمایشگر

پیکسل ایکس ال یکی از معدود گوشی های پرچمداری است که در تعداد پیکسل ها بهتر از نمایشگر گلکسی اس ۸ پلاس است ( البته خیلی کم). با این وجود گلکسی اس ۸ ، به عنوان گوشی با بهترین نمایشگر موجود در بازار معرفی شده است.

نوع نمایشگر

هر دو گوشی از فناوری نوری امولد به عنوان فن آوری مورد استفاده در نمایشگر در عوض آی پی اس استفاده کرده اند.

فن آوری HDR در نمایشگر

سری اس ۸ سامسونگ اولین گوشی است که تاییدیه استفاده از فن آوری HDR همراه را از اتحادیه UHD دریافت کرده است. علاوه بر قابلیت های دیگری که این فن آوری دارد اس ۸ میتواند  محتوای HDR را نمایش دهد. پیکسل ایکس ال اما اینقدر خوش شانس نبوده است!

نمایشگر منحنی

گوشی گلکسی اس ۸ پلاس از یک نمایگشر منحنی سود می برد که لبه های گوشی را نیز در بر گرفته است. مانند اغلب گوشی های نمایشگر پیکسل ایکس ال کاملا تخت است.

سنسور اثر انگشت

هر دو سازنده در پشت گوشی های خود از سنسور اثر انگشت استفاده کرده اند. سنسور اس ۸ پلاس کمی متامیل به راست است حال آنکه در پیکسل ایکس ال در مرکز قرار دارد.

تشخیص چهره

اس ۸ پلاس از امکان تشخیص چهره برای باز کردن سریع استفاده کرده است. اگر چه ممکن است امن ترین راه موجود برای دسترسی به گوشی نباشد.

اسکن عنبیه چشم

اگر اثر انگشت و تشخیص چهره هنوز شما را راضی نکرده است اس ۸ پلاس هنوز قابلیت دیگری برای ارایه به شما دارد:! اسکن عتبیه چشم!

پردازنده

سامسونگ از آخرین نسخه پردازنده های اسنپدراگن یعنی ۸۳۵ در گوشی خود در آمریکا و سایر بازار ها استفاده کرده است. در بعضی مناطق سامسونگ به ارایه اس ۸ پلاس با پردازنده اختصاصی خود یعنی چیپ اگزینوس ۸۸۹۵ پرداخته است. پیکسل ایکس ال از نسخه سال گذشته اسنپدراگن یعنی پردازنده با چیپ ۸۲۱ استفاده کرده است که طبیعتا سرعت پایین تری  دارد اما هنوز قابلیت رقابت با قوی تر گوشی ها را حفظ کرده است.

حافظه موقت

هر دو گوشی ۴ گیگابایت حافظه موقت دارند.

دوربین

هر دو گوشی از دوربین اصلی ۱۲ مگا پیکسلی و دوربین جلو ۸ مگاپیکسلی استفاده کرده اند.

قیمت

پرچمدار سامسونگ هم اکنون گران قیمت ترین وشی پرچمدار بازار با قیمت ۸۴۰ دلار حدود سه میلیون دویست هزار تومان است. پیکسل ایکس ال با قیمت ۷۶۹ دلار حدود دو میلیون و نهصد هزار تومان قیمتی نزدیک به آیفون ۷ دارد.

ترجمه: ب.دلاوری به نقل از newatlas

فناوری اطلاعات

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر