موزه ایی ساخته شده با الوارهای چوبی

موزه ایی ساخته شده با الوارهای چوبی

موزه ایی ساخته شده با الوارهای چوبی

شرکت معمار معروف ژاپنی کنگو کوما(Kengo Kuma) از ساختمان جذاب موزه ی هنر های مدرن که در ترکیه ساخنه خواهد شد رو نمایی کرد. این سازه از جعبه هایی که بوسیله الوارهای چوبی در هم قفل شده که بر روی هم بالا رفته اند بنا می شود. در حال حاضر این طرح به صورت مفهومی شکل گرفته است و ما امیدواریم که موزه هنرهای مدرن اودون پازاری(Odunpazari) دقیقا مانند همین طرح مفهومی ساخته شود. چرا که کاملا پتانسیل تبدیل شدن به یک سازه ی کاملا خاص را دارد.

موزه ی هنرهای مدرن اودون پازاری در شمال غربی ترکیه در اسکیسهیر(Eskisehir) ساخته می شود. در یک منطقه شهری جدید که ادون پازار نام دارد. این نام به معنای بازار چوب است.

موزه ایی ساخته شده با الوارهای چوبی

منطقه سنتی اوتامان با خانه های چوبی اش بسیار نزدیک به موزه قرار می گیرد و الوار های استفاده شده در نمای آنها در موزه انعکاس می یابد. با استفاده از الوارهای بزرگ انباشه شده روی هم جعبه گونه هایی که در اندازه های مختلف هستند ساخته می شود. با این شکل غیر معمول در ساختمان موزه امکان ایجاد سالن های نمایش مختلفی در آن وجود خواهد داشت.

نور طبیعی از میان شکافهای بین الوارها به درون ساختمان راه میابد. فاصله ی بین این چوبها احتمالا با شیشه پوشانده خواهد شد. مساحت کل مجموعه برابر ۳۵۸۲ متر مربع خواهد بود.

موزه ایی ساخته شده با الوارهای چوبی

جعبه های روی هم انباشته شده و در هم قفل شده در اندازه های مختلفی طراحی شده تا به ابعاد داخل موزه و فضاهای نمایش تنوع دهد. جعبه هایی که در سطح زمین بنا می شوند بزرگتر هستند و می توانند برای نمایش کارهای هنری با ابعاد بزرگ در نظر گرفته شوند. در حالی که طبقات بالایی جعبه ها کوچکترند و فضا ها برای نمایش کارهای هنری کوچک خواهد بود.

حتما بخوانید  با 5 قبیله معروف آفریقا آشنا شوید

این پروژه متعلق به یک مالک خصوصی برای نمایش دادن مجموعه ی هنرهای مدرن ترکیه است.

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: newatlas

گردشگری

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر