نقد و بررسی بازی تیزبال بر فراز ابرها

این مطلب را به اشتراک بگذارید (sharing)

نقد و بررسی بازی تیزبال بر فراز ابرها

نقد و بررسی بازی تیزبال بر فراز ابرها

دفاع مقدس، یکی از حوزه‌هایی است که اگرچه پتانسیل بسیار بالایی برای ساخت بازی دارد، اما تاکنون نمونه‌های موفقی را در این حوزه شاهد نبوده‌ایم. پارسیس گیمز در تازه‌ترین اثر خود به سراغ این موضوع جذاب رفته و یک بار دیگر شاهد یک اثر متفاوت و جذاب از این استودیو هستیم. تیزبال یک بازی در سبک اکشن است که علاوه بر داشتن گرافیک خوب و قوی از یک گیم‌پلی فوق‌العاده روان و جذاب برخوردار است. در ادامه به بررسی بازی تیزبال می‌پردازیم.

تیزبال یک بازی در سبک هواپیمایی است و شما می‌بایست ماموریت‌های مختلفی را به وسیله هواپیمای جنگی خود پشت سر بگذارید. تنوع هواپیماها و سلاح‌های این بازی در سطح خوبی قرار دارد که به خوبی می‌تواند مشکل یکنواخت شدن بازی در کوتاه مدت را رفع کند. متاسفانه هزینه خرید تجهیزات و هواپیماها زیاد است و برای ارتقا سلاح‌ها و هواپیمای خود باید خرید کنید.

بررسی بازی تیزبال بر فراز ابرها

در تیزبال خبری از منوهای پیچیده نیست و اکثر کارها به صورت مستقیم از طریق منوی اصلی قابل انجام است. این بازی به یک بخش رده‌بندی مجهز شده است که با توجه به امتیاز کسب شده توسط کاربران، آن را را رده‌بندی می‌کند. بخش جایزه روزانه از دیگر قسمت‌های منوی اصلی است که هر روز مقداری طلا را به کاربر هدیه می‌دهد تا بخشی از مشکل گران بودن تجهیزات و کم بودن پاداش‌های پایان بازی جبران شود.

نقد بازی تیزبال بر فراز ابرها

پس از انتخاب هواپیما و تجهیز کردن آن به تسلیحات مورد نیاز با انتخاب دکمه عملیات وارد صفحه انتخاب عملیات می‌شوید. در صفحه عملیات 6 ماموریت در 6 منطقه قابل انتخاب است. نام عملیات‌ها و مناطق برگرفته از عملیات‌های واقعی است که نیروی هوایی ایران در طول دفاع مقدس انجام داده‌ است

بازی اندروید تیزبال

پس از ورود به محیط بازی می‌توانید گرافیک خیره کننده این بازی را به خوبی رویت کنید. طراحی هواپیماها به خوبی صورت گرفته است و برای یک بازی موبایلی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. محیط بازی وسعت زیادی دارد، اگرچه جزییات زمین بازی زیاد نیست اما از آن‌جا که دوربین بازی در ارتفاع بالا قرار دارد، کمبود جزییات زیاد آزاردهنده محسوب نمی‌شود. انیمیشن‌های شلیک و انفجار به خوبی طراحی شده‌اند و هیجان بازی را افزایش می‌دهند.

بازی اندروید هواپیما

شیوه کلی بازی به این صورت است که هواپیماهای دشمن در اطراف شما در حال پرواز هستند و شما می‌بایست با یافتن آن‌ها و نشانه‌گذاری دقیق آن‌ها را منهدم کنید. با انهدام چند هواپیما از دشمن گروه جدیدی از آن‌ها به سمت شما حمله‌ور می‌شوند و این روند تا کسب امتیاز لازم ادامه پیدا می‌کند. هوش مصنوعی دشمنان در این بازی در سطح خوبی قرار دارد و پس از گذشت چند موج سطح بازی بسیار سخت شده و مورد آماج موشک‌ها از طرف دشمنان قرار می‌گیرید.

صداگذاری تیزبال در بخش موزیک و صداهای بازی عالی است. موزیک‌ منوی اصلی به خوبی با حال و هوای بازی هم‌خوانی دارد و موزیک داخلی هم بسیار گوش نواز بوده و هیجانی مضاعف را در کاربر ایجاد می‌کند. صداهای در نظر گرفته شده برای هواپیما و سلاح‌ها، بسیار مناسب است و حال و هوای یک جنگ واقعی و تمام عیار را تداعی می‌کند. متاسفانه تعداد صداهای پخش شده از بی‌سیم بسیار محدود بوده و تکرار بیش از حد دیالوگ‌ها کمی بازی را خسته کننده می‌کند.

بازی اندروید جنگی

البته تیزبال یک بازی خالی از ایراد نیست، نیاز به اتصال دایمی به اینترنت بدون آنکه بخش آنلاینی برای بازی کردن وجود داشته باشد یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف تیزبال است. گیم‌پلی بازی نیز اگرچه جذاب است اما تنها یک حالت دارد و مطمئنا رغبت به بازی را پس از مدت کوتاهی از بین می‌برد. زاویه دوربین قابل تغییر نیست و این موضوع گاها موجب می‌شود کنترل هواپیما سخت شده و تجربه بازی تحت تاثیر قرار بگیرد.

بازی اندروید هیجانی

استفاده از المان‌های دفاع مقدس نظیر چهره خلبان‌های شهید شده در دفاع مقدس و استفاده از نام عملیات‌های واقعی از جمله نکات ارزشی تیزبال محسوب می‌شود. گیم‌پلی و گرافیک در سطح بسیار خوبی قرار دارند و صداگذاری بازی در سطح قابل قبولی است. برای دریاف بازی به کافه بازار مراجعه نمایید.

منبع: آی تی رسان

نقد و بررسی بازی

نظرات شما :

2 دیدگاه برای “نقد و بررسی بازی تیزبال بر فراز ابرها”

  1. جواد گفت:

    عالی بود
    بازیای بیشتری را نقد کنید

:: ارسال نظر