ورزش بیش از حد به روده آسیب می رساند؟

ورزش بیش از حد به روده آسیب می رساند؟

ورزش بیش از حد به روده آسیب می رساند؟

اگر از افرادی هستید که مرتب ورزش می کنید مسلما این سوال از ذهنتان گذشته که ورزش با چه شدتی باعث بروز مشکل می شود؟ بیش از حد کار کشیدن از خود می تواند مانع تلاشتان برای ساخت عضله شود، چون به بدنتان اجازه نداده اید که کامل خود را ریکاوری کند اما چنین حالتی می تواند برای سلامتتان نیز ضرر داشته باشد سیستم ایمنی تان را ضعیف کند و بیشتر در خطر بیماری قرارتان دهد. بر اساس تحقیقات جدید ورزش بیش از حد می تواند به روده نیز آسیب وارد کند.

محققان متوجه شدند افزایش شدت و مدت زمان ورزشتان خطر آسیب روده را نیز افزایش می دهد. اگر بخواهیم بیشتر شرحش بدهیم باید بگوییم ورزش شدید می تواند به سلول های روده آسیب وارد کند و باعث چکه کردن اندوتوکسین شود که معمولا مشتق در جریان خونتان است بشود. چنین وضعیتی باعث مشکلات سلامت مزمن یا حاد می شود که مسلما چیزی نیست که یک ورزشکار به دنبال آن است.

دکتر ریچارد کاستا سرپرست این تحقیقات می گوید کسانی که در طول ورزش دچار اختلالات روده شده اند باید روده را کاملا مورد ارزیابی و آزمایش قرار دهند. با وجود اینکه تایید شده است ورزش بیش از حد روی درستی و عملکرد روده تاثیر می گذارد ما چند عامل موثر در تشدید را شناسایی کرده ایم که می توان کنترلشان کرد. همچنین چندین استراتژی مدیریت و پیشگیری که می توان با آنها آسیب را کاهش و موقعیت را کنترل کرد شناسایی کرده ایم. به عبارت دیگر اگر بیش از حد و تا نقطه روده چکنده خود را درگیر ورزش کنید کاملا آسیب نمی بینید.

حتما بخوانید  6 فایده دویدن با سرعت کم اخبار سلامتی

نویسنده: ایوان سروانتس

منبع: دکتر کرمانی به نقل از sciencedaily.com

ورزش و تندرستی

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر