پژواک نور مورد استفاده برای مطالعه دیسک گازی

پژواک نور مورد استفاده برای مطالعه دیسک گازی

pia20645_main-دیسک گازی

یک مطالعه جدید که در مجله فیزیک نجومی منتشر شده با استفاده از داده از تلسکوپ فضایی اسپیتزر ناسا و چهار تلسکوپ های زمینی برای تعیین فاصله از یک ستاره به لبه داخلی دیسک گازی اطراف آن.

محققان با استفاده از یک روش به نام “عکس طنین” (“photo-reverberation”) همچنین به عنوان “پژواک نور شناخته شده. “هنگامی که ستاره مرکزی روشن، برخی از نور بازدید دیسک های اطراف آن، باعث تاخیر” اکو. ” دانشمندان زمان آن را برای نور به طور مستقیم از ستاره به زمین برسد را زمان اندازه گیری می کنند، و سپس منتظر اکو آن می رسند.

مطالعه اسپیتزر اولین بار از روش اکو نور در زمینه دیسک گازی استفاده شده است.

این تصویر یک ستاره احاطه شده توسط یک دیسک گازی نشان می دهد. مواد را از روی دیسک ضخامت امتداد خطوط میدان مغناطیسی ستاره و به سطح ستاره سپرده خواهد شد. هنگامی که مواد بازدید ستاره، آن را روشن می روشن است.

Image Credit: NASA/JPL-Caltech

Last Updated: April 26, 2016
Editor: Sarah Loff
تصور کنید که شما می خواهید یک اتاق را اندازه گیری کنید، اما آن را به طور کامل تاریک است. اگر شما فریاد بزنید، شما می توانید بگویید فضای که شما در آن هستید نسبتا بزرگ یا کوچک است، بسته به این که چه مدت طول می کشد به شنیدن اکو پس از آن پرش کردن دیوار.
ستاره شناسان با استفاده از این اصل به مطالعه اشیاء بسیار دور که نمی توان آنها را مشاهده کرد پرداخته اند. به طور خاص، محققان علاقه مند در محاسبه تا چه حد ستارگان جوان از لبه داخلی دیسک گازی اطراف خود هستند. این دیسک از گاز و غبار سایت که در آن شکل گیری سیاره ها در طول دوره از میلیون ها سال است.
lightechodiagram-دیسک گازی
“درک دیسک گازی می تواند کمک کند به ما در درک برخی از اسرار در مورد سیارات فراخورشیدی، سیارات در سیستم های خورشیدی خارج خود ما، گفت:” خوان منگ، دانشیار پژوهشی فوق دکتری در دانشگاه آریزونا، توسان. “ما می خواهیم بدانیم چگونگی شکل گیری سیاره و به همین دلیل پیدا می کنیم سیاره بزرگ به نام” مشتری داغ در نزدیک به ستاره خود را. “
گردآورنده: fooji.ir

نظرات شما :

برای “پژواک نور مورد استفاده برای مطالعه دیسک گازی”

  1. شمه گفت:

    سایت شما واقعا عالیه بخصوص بخش انجام پروژه مکانیکتون. لطفا این بخشو فعالترش کنید. در ضمن بیصبرانه منتظر فیلم های اموزشی کتیا و شطرنج هستیم

:: ارسال نظر