چرا بوتاکس تقلبی ؟ – عوارض بوتاکس چیست؟

چرا بوتاکس تقلبی ؟ – عوارض بوتاکس چیست؟

چرا بوتاکس تقلبی ؟ - عوارض بوتاکس چیست؟

dysportدکتر آلن اسکات برای نخستین بار در دهه ۱۹۷۰ از بوتاکس دردرمان استرابیسم در میمون ها بهره برد . در دهه۱۹۹۰ اولین مقالات در مورد استفاده از بوتاکس در زیبائی منتشر گردید ودر فاصله کوتاهی استفاده از این دارو چنان گسترش یافت که این روش تبدیل به پرطرفدارترین روش زیبائی در دنیا گردید . تنها در سال ۲۰۰۷ حدود ۷۸/۲ میلیون تزریق انجام گرفت . استفاده از بوتاکس در زیبائی از ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ در امریکا ۴۱۵۹ درصد رشد نموده است !!؟؟دلایل رشد سریع مصرف این دارو نتایج چشمگیر آن در ایجاد ظاهر جوان تر و زیبا تر ، غیر تهاجمی بودن این روش ، فقدان عوارض ماندگار ، درد اندک در حین تزریق و … میباشد .

همانند تمامی پروسه های پرطرفدار افراد سودجو این فیلد را پهنای پرسود برای منافع خود درنظر گرفته و تولید و عرضه داروهای تقلبی رواج گرفت !یکی از دلایل ترویح این روش ورود افراد غیر متخصص به فیلد زیبائی و یادگیری روش های درمان از توزیع کنندگان داروهای تقلبی بجای آموزش اکادمیک این روش ها بود ؛ از آنجا که قیمت یک ویال بوتاکس دارای مجوز وزارت بهداشت ۱۵ تا ۲۵ بار گران تر از یک ویال بوتاکس تقلبی و قاچاق است تعداد افرادی که تنها با مقایسه قیمت ها پزشک تزریق کننده داروی ارزان را انتخاب می کنند افزایش یافت و منجر به رواج بیشتر مصرف و عرضه دارو های تقلبی گردید .

اما مشکلات از زمانی آغاز شد که بسیاری از افراد درمان شده با این داروها عوارضی همچون افتادگی شدید و طولانی پلک ، نکروز وسوختگی پوست ، غیر قرینه شدن صورت و … را تجربه نمودند . از دیگر معضلات ناشی از داروهای تقلبی مقاوم شدن فرد دریافت کننده این نوع دارو به تمامی انواع بوتاکس است . با توجه به نامشخص بودن محل تولید این داروها و فقدان هر گونه نظارت توسط دستگاه های نظارت بین المللی و سازمان بهداشت جهانی ، نوع ترکیبات مورد استفاده مبهم است و امکان بروز عوارض مدتها بعد از تزریق بعید نمی باشد . به یاد داشته باشید که خرید یک جنس تقلبی ممکن است تنها منجر به ضرر و زیان مالی شما شود ، اما مصرف یک داروی تقلبی سلامتی شما را به خطر خواهد انداخت و زمانی که این دارو تنها جهت یک پروسه زیبائی مصرف شده باشد غیر معقول بودن این انتخاب هویداتر است

از دیگر نکات مهم در مورد بوتاکس اهمیت حفظ زنجیره سرد در پروسه حمل وانتقال دارو می باشد ؛ دارو باید در دمای بین ۲ تا ۸ درجه سلیسیوس نگهداری شود که امکان نگهداری صحیح این دما برای داروهائی که به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند وجود ندارد .

منبع: پزشک آنلاین

تناسب اندام و زیبایی

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر