چگونه ایده پردازی کنیم؟-معنی ایده چیست-ایده های تو و من

چگونه ایده پردازی کنیم؟-معنی ایده چیست-ایده های تو و من

ایده پردازی-ایده نو

در اینجا بنده برای به اشتراک گذاری ایده های خوب در هر زمینه ای،  دوستان خوبم رو دعوت به شرکت و در دست رس عموم گذاشتن ایده می کنم به امید روزی بهتر برای همه..

اگر برای ما و سایته ما هم ایده ای دارین حتی برای شراکت یا هر ایده خوبی مارو یاری کنید…

چگونه ایده پردازی کنیم؟-معنی ایده چیست-ایده های تو و من

در قسمت پایین سایت آدرس تلگرام ما موجود است.

ایده یا مثال یا صورت یا انگاره یا طرح، در حقیقت یک تصور ذهنی است. شاید بتوان ایده دادن را اولین گام برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز دانست. به عبارت دیگر ایده ساده‌ترین راه حلی است که انسان در برابر یک مسئله یا نیاز به آن فکر می‌کند. هر چند می‌توان یک ایده را بسط داد و پیچیده کرد.

خوب من در اینجا سعی دارم تا خوانندگان عزیز این مطلب رو به فکر کردن درباره ایده های جالب و باور نکردنی سوق بدم همه آنچه که ما امروز به عنوان پیشرفت علم و فناوری در دنیای مدرن داریم حاصل همین ایده های جالب و حتی خنده دار و گاهی هم دیوانه وار بوده اند، اما با وجود این ها به واقعیت تبدیل شده اند…پس دست از تلاش و ایده پردازی برندارید تا شما هم بتوانید قدمی بزرگ در پیشرفت دنیا داشته باشید.

طرح

طرح یک ایده، با توجه به ماهیت ذهنی آن، می‌تواند فارغ از هر گونه قید و بندی صورت پذیرد. اما برای عملی کردن آن، باید به بسیاری از این محدودیتها مثل قوانینی فیزیکی، حقوقی و … توجه کرد. طرح ایده‌های نو، رابطه مستقیمی با خیال پردازی و خلاقیت دارد. این مطلب از کتاب داستان رابرت مک کی ترجمه محمد گذر آبادی چنین است که عناصر در داستان شامل واژه‌شناسی، ساختار، حادثه، صحنه، لحضه، سکانس، پرده، داستان، مثلث داستان، شاه پیرنگ، خرده پیرنگ، ضد پیرنگ، تفاوتهای صوری در درون مثلث داستان، پایانه‌های بسته در برابر پایانه‌های باز، کشمکش بیرونی در برابرکشمکش درونی، قهرمان منفرد در برابر تعدد قهرمان منفعل، زبان خطی در برابر غیر خطی، علیت در برابر تصادف، واقعیت پایداردر برابر واقعیت نا پایدار، تغییر دربرابر ایستائی، سیاست طرحی داستان، وبلاخره نویسنده باید بر فرم کلاسیک تسلط داشته باشد وبه چیزی که می‌نویسد ایمان داشته باشد واین کلید حل معمای طرح یا ایده می‌باشد.

حتما بخوانید  متا تگ Description چیست؟-آموزش و تاثیر meta در سئو

اگر دوست دارید ایده های خود را در همین پست با ما به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر