چگونه در سختی‌ها دوستمان را همراهی کنیم؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید (sharing)

چگونه در سختی‌ها دوستمان را همراهی کنیم؟

چگونه در سختی‌ها دوستمان را همراهی کنیم؟

گاهی در شرایط سخت، حس می‌کنید کاری از دستتان برنمی‌آید. رعایت چند نکته شما را از این حس رها می‌کند.

گاهی مواقع دوستی عزیز یکی از نزدیکانش را از دست می‌دهد و دچار غم ناگهانی می‌شود. معمولا افراد در این شرایط علاوه بر اینکه باید با غم و اندوه خود کنار بیایند، باید مراسمی را نیز مدیریت کنند.

کار بسیار سختی است و دیگران به شدت مایل به کمک کردن هستند؛ صدها نفر پیشنهاد کمک می‌دهند، اما در نهایت باز هم فرد غم‌دیده تنها می‌ماند.

در این دوران بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به حمایت و کمک دوستان داریم، اینکه زیر بار این کمک برویم یا نه تا حد زیادی به نوع پیشنهاد و نحوه ارائه آن بستگی دارد. معمولا توان هماهنگ شدن یا نگرانی از سپردن کاری به شخصی دیگر، مانع قبول این کمک می‌شود.

بنابراین چطور می‌توانیم به دوستمان در این شرایط کمک کنیم؟

اغلب در این دوران خوردن غذا آخرین کاری است که فرد به آن فکر می‌کند. پس شام یا نهاری آماده کنید و با او تماس بگیرید: “کجا هستی تا به تو ملحق شوم؟” یا “بیا غذا بخور و برو”. می‌توانید وقتی از حضورش در خانه مطمئن هستید، دم در غذا را به او داده و به منزل خود برگردید.

اگر دوستتان صاحب فرزند است، یا موجود زنده‌ای در خانه دارد، برای مدتی نگهداری آن را به عهده بگیرید. زمانی‌که وقت داشتید از او بخواهید کودکش را به شما سپرده و به کارهای خودش رسیدگی کند. با گفتن جمله “الان وقتم آزاد است”، این پیام را به او می‌دهید که اگر کار دیگری غیر از کمک پیشنهادی شما دارد، به شما محول کند.

هماهنگی‌های این گونه مراسم نیاز به رانندگی‌های طولانی مدت دارد که با توجه به ناراحتی و غم از دست دادن عزیز، کاری طاقت فرسا است. اگر بتوانید تحویل برخی وسایل مورد نیاز را به عهده بگیرید، احتمال تصادف بسیار کاهش یافته و انجام کار برای او راحت‌تر می‌شود.

در نهایت نوع کمک به نوع دوستی و رابطه شما با دوستتان بستگی دارد و این نکات می‌تواند در هر مراسمی کارآمد باشد.

منبع: طبیب من به نقل از Lifehacker

سبک زندگی

نظرات شما :

:: ارسال نظر