کتاب از خواستن امروز تا توانستن فردا

کتاب از خواستن امروز تا توانستن فردا

کتاب از خواستن امروز تا توانستن فردا

کتاب از خواستن امروز تا توانستن فردا به قلم مهدی صفویان به بررسی مواردی از جمله هوش مالی، چالش‌های مسیر پیشرفت، مهارت افزایی و اشتغال و بیکاری و بی‌تفاوتی می‌پردازد.

رشد بی‌رویه تفکر واسپاری و برون‌سپاری مسئولیت‌ها در خانواده و به تبع آن در اجتماع، همچنین عدم تعهد و کفایت آموزش‌های قشرهای مختلف تاثیر‌گذار در فنون و علوم اقتصادی و مهارت‌های مورد نیاز جامعه، بیشتر و موثرتر از همه تحریم‌ها و… تفکر اقتصادی جامعه را به قهقرا کشانده است.

خانواده به عنوان موتور محرکی که فقط مسئول بخش‌های تغذیه‌ای و سایر مایحتاج فرزندان‌شان هستند از خود سلب مسئولیت کرده و به انحاء مختلف چشم‌انداز ایجاد ساختارهای جدید فکری را به کل فراموش کرده و یا تمرکز و حوصله این مبحث را از دایره ذهن‌شان دور فرض نموده‌اند. حتی بی‌تفاوت منتظر نشسته‌اند که دیگران بکارند و آن‌ها فقط هزینه‌اش را پرداخت کنند.

اقشار مختلف با دیدگاه‌های مختلف به این اتفاق دامن زده‌اند. فقرا طاقت سختی تحمل کردن فرزندان‌شان را ندارند و هر روز با فشار و مشقت کار می‌کنند تا فرزند دلبندشان راحت زندگی کند. اغنیا نیز با تصور ثروت هنگفتی که برای فرزندان دلبندشان به جای می‌گذارند چندان توجهی به مسائل این چنینی معطوف نمی‌نمایند.

کشوری که صاحب بسیاری از برجسته‌ترین سطوح علمی و تحقیقاتی است خود به کشوری مدرک‌‌‌‌‌‌‌‌گرا و مصرف‌کننده تبدیل شده که نخبگانش فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند و مابقی مدرک دارانش نیز چشم به استخدام‌های دولتی دارند.

کلمات کلیدی: کسب و کار، کتاب هوش مالی، کتاب هوش مالی pdf، بهترین کتاب هوش مالی، آموزش هوش مالی، هوش مالی، هوش مالی pdf، هوش مالی چیست، کتاب موفقیت، بهترین کتابهای موفقیت، دانلود رایگان کتاب های موفقیت، لیست کتابهای انگیزشی، کتاب موفقیت pdf، دانلود کتابهای موفقیت و ثروت


نویسنده: مهدی صفویان

موضوع: کتاب‌های علوم اقتصادی

تعداد صفحات: 111 صفحه

فرمت: PDF

زبان: فارسی

لینک دانلود کتاب از خواستن امروز تا توانستن فردا

نظرات شما :

:: ارسال نظر