دانلود کتاب رمان جزیره اسرارآمیز از ژول ورن pdf

دانلود کتاب رمان جزیره اسرارآمیز از ژول ورن pdf

دانلود کتاب رمان جزیره اسرارآمیز از ژول ورن pdf

نام کتاب: جزیره اسرارآمیز

نویسنده: ژول ورن

مترجم: جواد محیی

انتشارات: گوتنبرگ

سال نشر: 1386

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 836 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 9.75 مگابایت

خلاصه داستان

زمان: 1869-1865 میلادی

مکان: آمریکا (ایالت ویرجینیا: شهر ریچموند)

در سال 1865، پنج مرد در خلال جنگ داخلی آمریکا با بالون از زندان جنوبی‌های تجزیه طلب در شهر “ریچموند” فرار می کنند و هفت هزار مایل به وسیله طوفان وحشتناکی بر فراز اقیانوس آرام به پیش رانده می شوند. در آخرین لحظات متلاشی شدن بالن، سرنشینان آن به ناچار در جزیره‌ای غیر مسکون فرود می‌آیند. جزیره ای در جنوب اقیانوس آرام که در هیچکدام از نقشه های جغرافیایی اثری از آن نیست.

این پنج مرد (مهندس سایروس اسمیت و خدمتکارش نابِ سیاهپوست، ژدئون اسپیلتِ خبرنگار،‌ پنکروفِ ملوان و پسرخوانده اش هاربرت براونِ نوجوان) که از کلیه لوازم و مایحتاج زندگی محروم‌اند، می‌کوشند تا وسیله‌ای برای مقابله با این موقعیت به دست آورند. جزیره (که آن را به افتخار رئیس جمهورشان، “لینکلن” نام‌گذاری می‌کنند) ذخایر سرشار و غیرمنتظره ای دارد که تدریجاً در دسترس آنها قرار می‌گیرد و آنها خیلی زود یقین پیدا می‌کنند که نیروی مرموزی کمکشان می‌کند. حتی روزی نوشته‌ای به دستشان می‌رسد و از روی آن “آیرتون” را (که 12 سال در جزیره تابور، در همسایگی آنان زندانی بوده و خوی نیمه وحشی یافته) پیدا می‌کنند و از آنجا نجاتش می‌دهند.

سرانجام کشفی می‌کنند و به رازی که همواره درتعقیب و کمک آنهاست پی می‌برند. آن راز بزرگ، زیردریایی معروف “ناتیلوس” متعلق به “کاپیتان نمو” است که در زیر آبهای کنار جزیره لنگر انداخته است …


لینک دانلود کتاب رمان جزیره اسرارآمیز از ژول ورن pdf

نظرات شما :

:: ارسال نظر