کتاب معبد خورشید – ماجراهای تن‏‌تن و میلو

کتاب ماجراهای تن‏‌تن و میلو – معبد خورشید

کتاب ماجراهای تن‏‌تن و میلو - معبد خورشید

ماجراهای تَن‌تَن و میلو (در زبان فرانسوی: Les Aventures de Tintin et Milou) از معروف‌ترین داستان‌های کودکان و نوجوانان است. اولین بخش از رشته ماجراهای تن‌تن و میلو در سال ۱۹۲۹ در روزنامه‌ای در بروکسل چاپ شد.

نویسنده ماجراهای تن‌تن، ژرژ رمی بلژیکی بود که با نام مستعار هِرژه کار می‌کرد.

ماجراهای تن‌تن و میلو، درباره اتفاقاتی است که برای یک خبرنگار ماجراجو و دوستانش می‌افتد. ماجرای تن‌تن تاکنون به بیش از ۱۵۰ زبان دنیا، از جمله زبان فارسی ترجمه شده و بیش از ۱۲۰ میلیون نسخه کتاب از سری ماجراهای آن در سرتاسر دنیا به فروش رفته‌است.

اولین کتاب‌های تن‌تن به این دلیل که با رگه‌های نژادپرستی و با شکوه نشان دادن استعمار اروپاییان همراه بود مورد انتقاد قرار گرفت. هرژه بعد از چندی این انتقادات را پذیرفت و از دههٔ ۱۹۳۰ به بعد کتاب‌های تن‌تن لحن متفاوتی پیدا کرد و حامل پیام‌های بشردوستانه شد. در سال ۱۹۴۶ هرژه با کمک یکی از دوستانش مجله تن‌تن را به راه انداخت که بلافاصله با استقبال شدید مردم روبه‌رو شد.

ماجراهای تن‌تن تا به امروز یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین داستان‌های مصور اروپائی است.

این داستان بازگو کردن داستان خدایان مقدس آمریکای جنوبی است که به دست کاوشگران خسارت دیده و مورد خشم واقع می شوند و تن تن به همراه دوستانش به کمک کاوشگران می شتابد تا آنها را از عذاب خدایان نجات دهد که در این راه با اتفاقاتی بر خورد می کند

از آنجا که قسمت اول این مجموعه کتاب هفت گوی بلورین است توصیه میشود که علاقه مندان اول قسمت اول آنرا مورد مطالعه قرار بدهند.


نویسنده: هرژه

حجم: 13 مگابایت

تعداد صفحات: 68

لینک دانلود کتاب ماجراهای تن‏‌تن و میلو – معبد خورشید

نظرات شما :

:: ارسال نظر