کتاب ناگفته های سیاست بین الملل – pdf

کتاب ناگفته های سیاست بین الملل – pdf

کتاب ناگفته های سیاست بین الملل - pdf

مترجم: عسگر قهرمانپور

نویسنده: ساموئل هانتینگون، کنت والتز، جان میرشایمر، رابرت جرویس و دیگران

حجم: 5 مگابایت

تعداد صفحات: 347

درباره کتاب

«کتاب «ناگفته‌های سیاست بین‌الملل» مجموعه مقالات گردآوری شده از نویسندگان و نظریه‌پردازان برجستة سده بیست و یکم در حوزه روابط و سیاست بین‌الملل است. مجموعه مقالات کتاب حاضر با این هدف گردآوری شده‌اند که از زاویة دیگری به موضوعات و مسایل سیاست بین‌الملل و روابط بین‌الملل نگریسته شود. سیاست بین‌الملل پهنه‌ای است که زوایای پنهان آن در متون کلاسیک بهتر مشاهده می‌شود. بیشتر مقالات کتاب حاضر نیز از متون کلاسیک در پهنة سیاست بین‌الملل برگزیده شده‌اند. مطالعه این کتاب می‌تواند برای دانش‌پژوهان، دانشجویان و اساتید حوزه روابط بین‌الملل بسیار مفید باشد.

بر اساس مطالب اين کتاب، رابطه نظامیان و غیرنظامیان از جمله مباحثی‌اند که همواره مورد بحث بوده‌اند. «هانتینگتون» در دو مقاله نخست کتاب رابطه این دو را ارزيابي مي‌كند. گرچه از زمان نوشتن دو مقاله نخست هانتینگتون سال‌های زیادی سپری شده‌اند اما به جرأت می‌توان گفت مباحثی که وی مطرح می‌کند، همچنان برای علاقه‌مندان این حوزه تازگی دارند.

«کنت والتز» از دیگر نظریه‌پردازان معاصر در سیاست بین‏ الملل که نامش برای دانشجویان و دانش‌پژوهان روابط بین‌الملل آشناست، در مقاله سوم به نام «اسطوره‏ها و واقعیت‏های سیاسی» تلاش می‌کند موضوع مهمی را که امروزه کشورها با آن روبه‌رویند، بررسی كند و يادآور شود كه چرا دولت‏ها به سلاح‌های هسته‏ای روی می‏آورند. آیا بازدارندگی همچنان معتبر است یا دوران آن سپری شده است؟ والتز مي‌كوشد به این پرسش‌ها پاسخ گويد.

….


لینک دانلود کتاب ناگفته های سیاست بین الملل

نظرات شما :

:: ارسال نظر