کرم های تبلیغاتی-کرم های اینترنتی-حذف تبلیغات ناخواسته

کرم های تبلیغاتی-کرم های اینترنتی-حذف تبلیغات ناخواسته

کرم های اینترنتی-کرم تبلیغاتیکرم های تبلیغاتی:

کرم های تبلیغاتی نیز مانند کرم های رایانه ای کار می کنند.برای نمونه به مثال زیر توجه کنید:
یک کرم رایانه ای به نام لاوگیت در 3 نسخهAوBوC به صورت یک دور(Backdoor )روی سرورها و رایانه های شخصی متصل به اینترنت افتاده است.ویروس مذکور از SMTP سو استفاده کرده است و مجموعه ای متشکل از فایل های DLL از طریق پورت 1192 به صورت بک دور وارد سیستم می کند و اطلاعات شخصی را به ادرس ایمیل hacker17 @ 163 . com می فرستد.سپس با کپی کردن خود نسخه های اجرایی متعددی با پسوند exe مانند joke.exe,pic.exe و…می سازد و بر روی فایل های به اشتراک گذاشته شده. مستقر می شود.سپس از اسم کاربر مهمان یا مدیر سیستم استفاده کرده و با گذر واژه های تصادفی دسترسی به دایرکتوری سیستم 32 را مهیا می سازد و اطلاعات خود را درون پوشه ای به نام win32pwd . sys و یا win32add . sys جمع اوری و ذخیره می کند.

چگونه از شر تبلیغات ناخواسته بر روی فایرفاکس و کروم خلاص شویم؟

نمی دونم شما هم به این تبلیغاتی که کنار سایت ها ظاهر میشه برخوردید یا نه؟ برای من که خیلی اعصاب خورد کنه تا این که امروز از دستشون خلاص شدم.

در حین کار سایت هایی رو باز می کردم و یکباره با یه صدایی مواجه می شدم و تعجب از اینکه من که برنامه ای باز نکردم! تا اینکه متوجه می شدم ای بابا یه تبلیغ کنار یکی از سایت ها اومده که موزیک پخش می کنه… بیشتر از این توضیح نمی دم و می‏رم سر اصل مطلب

اگر از مرورگر کروم استفاده می نمایید، می توانید از اکستنشن اد بلاک (AdBlock) استفاده کنید، ADD TO CHROME رو انتخاب کنید. حالا دیگر هیچ تبلیغی رو نمی بینید.

اگر از فایرفاکس استفاده می کنید از پلاگین ادبلاک پلاس (Adbluck Plus) استفاده نمایید، Add to Firefox رو انتخاب کنید و بعد از آن هم install کنید.

گرد آورنده: fooji.ir

نظرات شما :

:: ارسال نظر