گیاهان دارویی پرخاصیت طبیعت(۱۸ گیاه قدرتمند طبیعت)

گیاهان دارویی پرخاصیت طبیعت(۱۸ گیاه قدرتمند طبیعت)

در ادامه پست قبل…

نعنای کره ای(زوفا)-(Korean Mint (hyssop

نعناع کره ای و خواص درمانی آن

چه کسی نعناع تازه را دوست ندارد؟ بسیاری از گونه های نعناع نعناییان، نعنناع کره ای، سیب نعناع، نعناع عادی قدیمی – مزیای درمانی و خواص دارویی آن ها گزارش شده است. (نوع وحشی نعناع پونه است که اسانس آن سمی است و برای زنان حامله ممنوع است اما پونه خشک شده که در بازار نیز موجود است بسیار مفید و پر خاصیت می باشد.) نعناع برای تسکین سردرد، جلوگیری از تهوع، آرام کردن معده و کاهش عصبانیت و خستیگ بسیار مشور است. نعناع کره ای، همچنین نعناع هندی نیز نامیده می شود و نیز زوفا، که یک ضد ویروس نسبتا موثر است. و استفاده از آن برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفلانزا مفید است. در هر قاره ای که باشید برخی از گونه های نعناع در آن یافت می شود. خوردن خالی نعناع، اضافه نمودن به عنوان چاشنی به غذاها همه دارای مزایای بهداشتی و سلامت است.

یونجه – Alfalfa

فواید و خواص درمانی یونجه

یونجه علوفه ای مفید برای دام ها است به دلایلی مانند: سرشار از مواد معدنی و مواد مغذی در سلامت است در ترکیبات آن. با ریشه تا ارتفاع ۲ تا ۳۰ فوتی رشد می کند، یونجه به عنوان پدر همه گیاهان در نظر گرفته شده است. (همچنین حاوی مقدار بالایی از پروتئین برای یک سبزی است.) یونجه در اصل در دریای مدیترانه و شرق میانه رشد می کند اما در حال حاضر در بسیاری از اروپا و آمریکا پخش شده است.

این گیاه می تواند بیماری های صبحگاهی، تهوعف سنگ کلیه، درد کلیه و ناراحتی ادراری را درمان کند. این یک داروی قوی و دارای کمی قدرت محرک است، که کمک می کند به کشمکش های پس از بیماری و انرژی دادن به بدن. باعث پاک شدن کبد و روده می شود و در طولانی مدت می تواند باعث کاهش کلسترول خون شود. شما می توانید دانه و جوانه آن را خریداری و استفاده نمایید، اما بهتر است برگ های آن را مستقیم استفاده کنید.

گزنه (Catnip)

فواید و خواص درمانی گیاه گزنه

به دلیل داشتن ترکیبات مختلف مثل اسیدهای الی، تانن، کلروفیل c، کاروتن، نمک های معدنی، مخصوصا آهن، مس در پزشکی و صنعت داروسازی کاربرد زیاد دارد و دارای استرویید گیاهی، هیدرات های کربن، و فلاونوییدها می باشد برای مداوای مجاری ادراری و افزایش ادرار، دستگاه تنفسی، یبوست، داروی کمکی برای معالجه دیابت استفاده می شود، افزاینده تولید گلبول های قرمز بوده و موجب قرمزی رنگ پوست می شود، و در تقویت مبادلات متابولیکی و ترشحات غدد درون ریز موثر است.

نظرات شما :

:: ارسال نظر