یادگیری همزمان دو زبان بهتر از یک زبان+افزایش هوش فرزندان

یادگیری همزمان دو زبان بهتر از یک زبان:

چند زبانی
ایا کودکان می توانند دو زبان را همزمان یاد بگیرند؟ البته! به ویژه اگر کودکان در یک خانه دو زبانه بزرگ شود,به راحتی می تواند دو زبان را بیاموزد.کودکان زیر ۸ سال می توانند به راحتی دو زبان را بیاموزند و حتی یادگیری زبان سوم نیز برای انان دشوار نیست.قرار گرفتن در معرض چندین زبان,به رشد مغز فرزندتان کمک می کند.
این مسءله باعث می شود که فرزندتان با صداهای بیشتری که از زبان های مختلف اموخته است,اشنا شود.البته یادگیری بیش از یک زبان شاید باعث شود که کودکان کمی دیرتر سخن بگوید,اما پس از مدت کوتاهی در هر دو زبان مهارت بسیار پیدا می کند.
کودکان در حال رشد در رحم مادر با صداهای زبان مادری خود اشنا می شود.همان طور که اشاره شد,در سه ماه پایانی بارداری کودکان صداهای مبهم را می شنود و قادر به شناسایی صدای مادر خود است.نوزادان نسبت به شنیدن صدای انسان,به ویژه مادر خود,بیشتر از صداهای دیگر واکنش نشان می دهند.از نخستین لحظه ای که نوزاد خود را در اغوش می گیرید و به چشمان او چشم می دوزید وبا او حرف می زنید,او را با ابزار ابتدایی یادگیری زبان اشنا می کنید.
از هنگامی که کودک در رحم مادر است,کتاب خواندن را برای او اغاز کنید.این کار را باید به ویژه از روزهای نخست تولد کودک و زمانی که او در گهواره دراز کشیده است,انجام داد,زیرا این کار موجب افزایش مهارت کلامی او می شود,زمانی که فرزند شما حدود سه تا چهار ماه سن دارد و می تواند سر خود را به راحتی راست نگه دارد,بهتر است که روی صندلی بشینید,فرزندتان را با یک دست بغل کنید و در دست دیگرتان کتابی را بگیرید و برایش بخوانید.در حدود چهار ماهگی,فرزند شما به در دست گرفتن کتاب علاقه نشان می دهد.اجازه دهید فرزندتان کتاب را در دستانش نگه دارد و با ان بازی کند.کودکی که کتابی را نگه می دارد,ان را می بوید و حتی ان را به دهان می برد,با این مسءله اساسی اشنا می شود که کتاب جزءی مهم از زندگی است و با ان خو می گیرد.
دو نوع کتاب برای کودکان و نوزادان نو پا طراحی شده اند: کتاب های تصویری که هر صفحه ان شامل یک یا چند تصویر با نام های تک واژه ای برای این تصاویر است,وکتاب های داستان که تصویر هم دارند,اما داستانی کوتاه و ساده ای هم در کنار این تصاویر نوشته شده است.کودکان به هر دو نوع این کتاب ها نیاز دارند.از خواندن کتاب های داستان برای کودکان خودداری نکنید و نگران نباشید که ممکن است ان ها انچه را که می خوانید,متوجه نشوند.حتی اگر فرزندتان نتواند داستان را بطور کامل دنبال کند,مهم نیست.
کتاب های شعر برای فرزندتان بسیار مفیدند و به توانایی های کلامی او می افزایند.وقتی که شما برای او واژه ها را می خوانید و او به نقاشی ها نگاه می کند,متوجه می شود که هر واژه به یک شی اشاره دارد و این اغاز اشنایی او با زبان است.

گردآورنده: م.جعفری

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر