۱۸ نوع از گیاهان دارویی قدرتمند طبیعت

۱۸ نوع از گیاهان دارویی قدرتمند طبیعت

قوی ترین گیاهان دارویی طبیعت

 از ماری جوانا تا سلنیوم، صدها گیاه دارویی قابل ملاحظه از جمله: انواع توت، گل و گیاهانی که برای مقاصد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند وجود دارد که شما را شگفت زده می کند.

برای کاربردهای مانند: ضد قارچ، ضد التهاب، دافع حشرات، ضد عفونی کننده، خلط آور، ضد باکتری، سم ضدایی، کاهش تب، آنتی هستامین و تسکین دهندگی. در این پس به هجده نوع از این گیاهان دارویی قوی اشاره می کنیم که می توانند در درمان جراحت جزئی، خراش، گزش و درد یاری کننده باشند.

ماری جوانا

گیاه دارویی ماری جوانا

البته در اینجا لازم به ذکر است به دلیل مصارف اعتیاد آوری این گیاه نباید از آن به طور مداوم استفاده کنید(فقط برای کاربردهای پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.). به طور جدی هر چند که مصرف آن در ایالت متحد همچنان غیر قانونی است، اما برای مقاصد دارویی از آن استفاده می شود. ماری جوانا تا سال ۱۹۷۰ در آمریکا قانونی بود تا وقتی که به  عنوان یک داروی قوی کاربرد داشت برای کاهش درد.

هیچ کس تا قرن ۲۰ فکرش را هم نمی کرد که این داروی قوی خطرناک باشد. در واقع حشیش جهت کاشت اولیه جورج واشنگتن و محصول ثانویه توماس جفرسون شد. روی اعلامیه استقلال نوشته شده بود در کتاب مقدس این ماده مضر و حرام است.

برخی از ابعاد زیست محیطی ماری جوانا به آن اعتبار قانونی می داد مانند: استفاده از آن برای ساخت مواد بازیافتی، پیشنهادی برای همه انواع مواد غذایی و تولید مفید برای ساخت کتان و پارچه با کیفیت تر از پنبه و پلاستیک.

برای خارج شدن از افسردگی و اضطراب، کاهش فشار خون، تسکین درد و درمان آب سیاه(کوری تدریجی).

سرخس

گیاه دارویی سرخس

اگر شما در شمال غربی اقیانوس آرام بزرگ شده باشید به احتمال زیاد می دانید که سرخس چقدر خوب است. برای درمان چزیدگی گزنه (به سرعت گزش گیاه سوزنده گزنه را خنثی می کند). آبی که از این گیاه خارج می شود به سرعت گزش را برطرف می کند و همچنین برای سوختگی های جزئی، درمان نیش زنبور نیز بسیار مفید و موثر است. سرخس در مناطقی که بارندگی زیاد است یافت می شود.

خشخاش کالیفرنیایی

گیاه دارویی خشخاش کالیفرنیایی

شکوفه های درخشان خشخاش برای تولید مواد مخدر(به عنوان مسکن) در کارخانه ها استفاده می شود. برای کاربرد در درمان کودکان عصبی خوب است. همچنین می توان دمنوش آن را برای آرامش بخشی و تسکین سریع عصبانیت و تنش استفاده نمود. عصاره قوی برای تسکین درد دارد.عصاره این کیاه از همه جای آن گرفته می شود.

گل خونی

گیاه دارویی گل خون

گل خون (در بین علف های هرز در مکزیک می روید) یک نوع پادزهر با شیره خونی رنگ در مناطق گرمسیری است، که دارویی استفراغ آور است. در قدیم نیز از این گیاه به عنوان محرک قلب و خارج کننده مار استفاده می شده.

Tansy(پیسما)

گیاه دارویی Tansy(پیسما)

اگر شما تصمیم دارید که با کوله پشتی خود به اروپا بروید به جای رفتن به کوه های مکزیک(اما چرا؟). شما می خواهید اطلاعاتی درباره گیاهان دارویی مفید کسب کنید. پیسما گل مینا قدیمی جهان و  درمانگر، استفاده می شود در چاشنی آب جو، و دم کرده آن برای دفع حشرات خوب است.

مالش برگ های آن بر روی پوست دافع خوب برای حشرات است، اما پیسما می تواند همچنین مورد استفاده قرار گیرد برای درمان کرم ها. گفته میشه که صمغ آن سمی و خطر ناک است، اما بلعیدن مقدار کمی از آن زیاد سمی نیست.

نعنای کره ای(زوفا)…

ادامه مطلب در پست بعد می آید.

مترجم و گردآونده: مهندس جعفری

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر