۵ تغییر که موجب برتری گوگل پیکسل بعدی بر گلکسی اس ۸ می شود

۵ تغییر که موجب برتری گوگل پیکسل بعدی بر گلکسی اس ۸ می شود

5 تغییر که موجب برتری گوگل پیکسل بعدی بر گلکسی اس 8 می شود

گلکسی اس ۸ تلفن همراه آندرویدی است که سازندگان دیگر به دنبال شکست دادن آن هستند. به نظر شما گوگل پیکسل بعدی به چه چیز هایی نیاز دارد تا بر آن غلبه کند؟

سامسونگ گلکسی اس ۸ و ال جی جی ۶ هم اکنون در بازار هستند، دو گوشی ساخت گوگل پیکسل و پیکسل ایکس ال تنها گوشی ها ی همراه آندرویدی هستند که به زودی هیجان را به بازار وارد می کنند.(با پوزش از اچ تی سی)

وقتی در ماه اکتبر سال گذشته پیکسل عرضه شد یکی از بهترین گوشی ها زمان خود بود. ظاهر زیبا، دریافت کردن به روز رسانی ها گوگل پیش از همه گوشی ها، دوربین فوق العاده با حافظه زیاد برای ذخیره، با رابط کاربری زیبایی که بر روی آندورید نوقا کار با آن را بسیار جذاب میکرد. و امکان دستیار گوگل یک برتری تمام عیار برای آن به شمار می رفت.

اما در دنیای تلفن های همراه همه چیز به سرعت تغییر می کند. اگر گوگل میخواهد در راه موفقیت همچنان گام بردارد باید بتواند در مقابل رقیبانش، که بزرگترین آنها گلکسی اس ۸ فوق العاده است، قد علم کند. برای این موفقیت گوگل به چند نکته مهم توجه کند…

ضد آب شدن

هم اکنون اس ۸، جی ۶ و اپل آیفون ۷ همگی از غوطه ور شدن در آب جان سالم به در می برند. اگر پیکسل ۲ ( و یا هر اسمی که گوگل بر آن خواهد گذاشت) می خواهد در این جمع شناور بماند باید بتواند به استاندارد IPX8 خود را مجهز کند. این به این معنی است که گوشی بتواند حداقل ۳۰ دقیقه در عمق ۱۰ متری آب غوطه ور بماند. استانداردی که پیکسل فعلی دارد فقط آن را از چند قطره آب نجات میدهد.

از گوگل انتظار نمی رود که گوشی خود را ضد ضربه بسازد اما مقاومت شیشه ی پشتی پیکسل فعلی خیلی خوب نبوده است به طوری که در سقوط از ارتفاع پایین دچار شکستگی شد.

5 تغییر که موجب برتری گوگل پیکسل بعدی بر گلکسی اس 8 می شود

امکان افزایش حافظه

گوگل پیکسل با دو ظرفیت ۳۲ گیگ و ۱۲۸ گیگ عرضه شده است که امکان افزایش این ظرفیت وجود ندارد. با پشتیبانی سامسونگ اس ۸ و ال جی جی ۶ از کارت حافظه خارجی تا ظرفیت ۲ ترابایت، اگر گوگل این امکان را برای گوشی بعدی خود فراهم نکند افت شدیدی برایش به همراه خواهد داشت. با این که گوگل برای استفاده کنندگان از گوشی ها خود فضای نامحدود ابری برای بارگذاری عکس ها با بالاترین کیفیت و فیلم ها به صورت ۴K را فراهم کرده است، اما ذخیره کردن فایل ها در کارت حافظه میکرو اس دی بسیار دلچسب تر است.

5 تغییر که موجب برتری گوگل پیکسل بعدی بر گلکسی اس 8 می شود

بهبود دوربین

دوربین پیکسل کنونی به اندازه ایی خوب هست که اگر گوگل نخواهد تغییری در آن بدهد، اگر برتر از دوربین های دیگر نباشد به اندازه ی آنها کارایی دارد. اما دو نقطه ضعف در آن دیده می شود که بایستی بهبود پیدا کند. امکان بلور کردن زمینه عکس ها بخصوص در عکس های چهره نسبت به آیفون ۷ ضعیف تر است. همچنین فیلم برداری آیفون در نور کم نویز کمتری دارد و در حال حرکت فیلم های گرفته شده لرزش کمتری دارند. اگر گوگل این دو نقطه ضعف را بهبود بخشد دوربینش نزدیک به کامل خواهد بود.

قدرت بیشتر باتری

در آزمایش پخش فیلم به صورت مداوم در حالت پرواز، پیکسل رکورد ۱۳ ساعت را به ثبت رساند. این رکورد حداقل با رکورد جی ۶ برابر است اما اگر گوگل بخواهد در رقابت بماند بایستی عمر باتری خود را افزایش دهد. اس ۸ و اس ۸ پلاس به ترتیب رکورد ۱۶ و ۱۸ ساعت را در همین آزمایش ثبت کرده اند، پس اگر گوگل حداقل بتواند رکورد مشابهی را ثبت کند جالب خواهد بود.

5 تغییر که موجب برتری گوگل پیکسل بعدی بر گلکسی اس 8 می شود

بدنه نازک و منحنی

طراحی کنونی پیکسل کاملا زیبا است. اما مردم به شکل فزاینده ایی به گوشی های با صفحه نمایش منحنی متمایل شده اند و شاید گوگل نیز مجبور باشد برای عقب نماندن از رقیبانی چون سامسونگ و ال جی، برای گوشی های جدید خود این ساختار بدنه را در نظر بگیرد. اگر گوگل بتواند در زمینه طراحی و ساختار گوشی تحولی ایجاد کند و در این زمینه پیشرو باشد بسیار خوب خواهد بود اما به نظر میرسد ساختار منحنی جدید گوشی ها به عنوان زیباترین در بین عموم مورد پذیرش قرا گرفته است.

چه زمانی گوگل از گوشی خود رو نمایی میکند

با توجه کنفرانس سالیانه گوگل که چند روز دیگر خواهد بود باید منتظر شنیدن خبرهای کلی در مورد گوشی های گوگل باشیم اما زودتر از پاییز امسال گوشی ها رو نمایی نخواهند شد.

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: Cnet

اخبار فناوری

نظرات شما :

:: ارسال نظر