۵ مشخصه از سامسونگ اس ۸ پلاس که قبل از خرید باید بدانید

۵ مشخصه از سامسونگ اس ۸ پلاس که قبل از خرید باید بدانید

5 مشخصه از سامسونگ اس 8 پلاس که قبل از خرید باید بدانید

زمان عرضه سامسونگ گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس از امروز آغاز می شود. اگر به خرید یکی از آنها فکر میکنید اما هنوز در انتخاب یکی مردد هستید؟ ما بررسی کوتاهی با اس ۸ پلاس قبل از آغاز فروش آن داشتیم.

بهترین نمایشگر، تا کنون

5 مشخصه از سامسونگ اس 8 پلاس

تعداد دفعاتی که از تلویزیون تبلیغ گوشی اس ۸ جدید سامسونگ را دیده ام آن قدر زیاد بوده که یادم نیست. تبلیغاتی که در آن از نمایشگر بی نهایت با آب و تاب و اغراق سخن میگفت ” اولین نمایشگر با تکنولوژی بی نهایت”. و فیلمی که در آن وال ها از داخل گوشی به بیرون شنا میکردند. آیا واقعا این گوشی توان پیوند زدن واقعیت مجازی به بیرون را دارد؟ اما از نظر من شعار های تبلیغاتی گزافه گویی هایی بیش نیستند.

اما پس از در دست گرفتن آن، آه و ناله ام زمانی که این تبلیغات نمایش داده می شود کمتر شده است. و این تنها به خاطر نمایشگر برجسته آن است. شاید آژانس تبلیغاتی که برای سامسونگ کار می کند به اغراق های بی معنا علافه مند باشد اما اگر قرار باشد من جمله ایی برای این صفحه نمایش خیره کننده بگویم این خواهد بود: می توانم با آن زندگی کنم.

نمایشگر اس ۸ پلاس نه تنها به اندازه نکسوس ۶ قدیمی سال ۲۰۱۴ بزرگ است(نمایشگر اس ۸ پلاس قدری طویل تر است اما نکسوس ۶ کمی مساحت بیشتری ارایه می دهد)، بلکه دارای تراکم پیکسلی فوق العاده، کنتراست رنگ عالی، درخشش و هر چیزی که شما از یک صفحه نمایش انتظار دارید، است. با وجود این همه مشخصات عالی شما میتوانید به راحتی صفحه منحنی که تا کناره های گوشی را در برگرفته و همه ی تبلیغات حول آن می چرخد را نادیده بگیرید.

حتما بخوانید  گوشی هواوی Y6 یک پایین رده اقتصادی معرفی شد

دکتر رایموند سونیرا از DisplayMate به این نمایشگر نمره A+ داده است. این نمره برای ما در دیدار با اس ۸ پلاس کاملا احساس شد.

در جیب جا می شود!

5 مشخصه از سامسونگ اس 8 پلاس

با وجود اینکه نمایشگر اس ۸ پلاس ۱۷ درصد بزرگتر از گلکسی اس ۷ ادج است، گوشی ها عرض یکسانی دارند. این نسبت ابعاد که در گوشی های جدید بیشتر مستطیلی است باعث شده است که با تعجب بگوییم: خیلی راحت تر در جیب جا می شوند!

حتی زمانی که اس ۸ پلاس در کیف یا محافظ قرار می گیرد من احساس فشار در ران یا برجستگی زیاد در جیب خود نکردم، مشکلی که در نکسوس ۶ و حتی اپل آیفون پلاس ها مشهود است.

اسکنر عنبیه کاربردی و قابل قبول است.

5 مشخصه از سامسونگ اس 8 پلاس

یکی از مورد های پر دردسر در گلکسی نوت ۷ امکان اسکن عنبیه چشم بود که برای آن بسیار تبلیغ شده بود، اما کند بودن آن، شما را از استفاده منصرف می کرد. در اس ۸ پلاس اینطور نیست.

سامسونگ فرآیند اسکن کردن را بسیار سریع کرده است. شما مجبور نیستید گوشی  را در زاویه خیلی دقیق بگیرید و یا زمان زیادی آن را مقابل چشمانتان نگاه دارید و یا چشمانتان را تا جای ممکن باز نگاه دارید.

فقط کافی است گوشی را در فاصله ایی معمولی جلوی چشمانتان نگاه دارید و به طور معمول به صفحه نمایش یا دوربین نگاه کنید. برای بار نخست اسکن عنبیه بسیار سریع بود. اگر هم به کمک نیاز داشتید سامسونگ راهنمای تصویری همزمان را برای شما تدارک دیده است.

اسکنر حتی زیر نور آفتاب هم بخوبی کار میکرد. حتی زمانی که من عینک آفتابی به چشم زده بودم هم به راحتی عمل می کرد، از روی تعجب چند بار امتحان کردم ولی هر بار در کسری از ثانیه قفل گوشی باز شد!

حتما بخوانید  گوشی لیکو Le Pro 3 AI Edition معرفی شد

حسگر اثر انگشت خواب آلود!

5 مشخصه از سامسونگ اس 8 پلاس

اسکنر عنبیه در اس ۸ پلاس خیلی خوب کار میکند، از این موضوع زمانی خوشحال تر می شوید که بدانید حسگر اثر انگشت آن آنقدر ها هم خوب نیست. قرار گرفتن حسگر اثر انگشت در پشت گوشی آن هم در سمت راست دوربین، مقداری پیدا کردن آن را سخت می کند. با فکر کردن به اینکه شما چند بار در روز قفل گوشی خود را باز می کنید این حسگر نمی تواند خیلی ایده آل باشد.

حسگر اثر انگشت می توانست یک پارمتر بسیار منفی برای اس ۸ پلاس باشد اگر اسکنر عنبیه در آن ایتقدر خوب کار نمی کرد! به شما توصیه می کنیم از اسکنر چشم استفاده کنید و حسگر اثر انگشت را تا جای ممکن به فراموشی بسپارید.

دوربین خیلی زود شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

5 مشخصه از سامسونگ اس 8 پلاس

دوربین نیاز به بررسی طولانی مدت تری در کنار دیگر گوشی ها پرچمدار دارد تا بتوان اظهار نظر بهتری داشت. اما نتایج اولیه  نشان از نزدیکی زیاد آن با گوشی گوگل پیکسل دارد.( گوشی که از نظر ما بهترین دوربین در بین گوشی های هوشمند را دارد.) سامسونگ از همان الگوریتم هایی که در گوشی گوگل استفاده شده استفاده کرده است لذا نمیتوان از دوربین آن خیلی شگفت زده شد.

در آینده بررسی های بیشتری از اس ۸ پلاس منتشر می شود. اگر شما در خریدن آن گیر افتادید باید بگوییم که در بررسی اولیه هیچ چیز نگران کننده ایی وجود ندارد و شما با خیال راحت میتونید به خرید اقدام کنید. در واقع من بیش از آنچه که انتظار داشتم به این گوشی علاقه مند شدم: طراحی در کلاس لوکس، نرم افزار جذاب و امکانات مناسب آندروید برای شخصی سازی و امکانات دیگری که شما در IOS نخواهید یافت.

حتما بخوانید  دانشمندان با دی ان ای DNA رایانه را هک کردند

گلکسی اس ۸ پلاس از امروز در بازار جهانی با قیمت ۸۵۰ دلار(چیزی حدود سه میلیون دویست هزار تومان) به فروش می رسد.

ترجمه : ب. دلاوری

منبع:Newatlas

فناوری اطلاعات

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر