۵ کاری که افراد موفق انجام نمی دهند

۵ کاری که افراد موفق انجام نمی دهند

5 کاری که افراد موفق انجام نمیده

۱- هرگز دیگران را سرزنش نمی کنند

“موفقیت بیش از چند کار منظم ساده نیست که در روز انجام می دهیم”؛ Jim Rohn

افراد موفق هرگز دیگران را بخاطر مسائل و مشکلات زندگی خود سرزنش نمی کنند. آنها تشخیص می دهند که زمانی که کسی به خاطر مشکلات خود دیگران را سرزنش می کند انرژی بسیاری را از دست می دهند و قدرت بزرگتری باعث مشکلات بزرگتری در زندگی آنها می شود.

سرزنش دیگران اجازه نمی دهند که شما بر روی حوادث زندگی خود مالکیت داشته باشد. زمانی که شما سرزنش کردن دیگران را متوقف می کنید، قدرت های زندگی به شما این اجازه را میدهد کا شما خودتان کارگردان زندگی خود باشید، و مانند یک کابیتان زندگی خود را به هر طرفی که دوست دارید ببرید.

۲- در برابر تغییر مقاوم نیستند

افراد موفق متوجه این موضوع هستند که برخی تغییر ها در زندگی لازم است و باعث بهبود و پیشرفت زندگی آنها خواهد بود. اگر شما قادر به تغییر کردن نباشید پس از موفقیت عقب می مانید.

۳- اجازه نمی دهند که ترس آن ها را متوقف کند

همه ما در ترس ها و باورهای خود محدود شده ایم، اما افراد موفق برخلاف ما هستند. بزرگترین تفاوت بین دستاوردهای برتر در جهان و کسانی که می خواهند به آنها برسند این است که این افراد نمی توانند باور های اعتقادی خود را تغییر دهند. این باورهای محدود کننده می تواند شامل بسیاری از چیزها مانند: خانواده، همسالان، محیط های روزمره و … باشد. برای غلبه بر آنها میتوان با جایگزین کردن جمله من نمی توانم با جمله من میتوانم شوع شود.

اجازه دهید که باورهای محدودکننده شما نامرئی شوند. یک قدم به عقب برگردید و به این فکر کنید که، این باورها از کجا سرچشمه گرفته اند؟ آیا آنها حسی دارند؟

۴- برای درخواست کمک ترسی ندارند

بسیاری از ما به غروری که داریم افتخار می کنیم. اما همیشه به این نیاز داریم که مشکلات خود را با موفقیت پشت سر بگذاریم، سقف شیشه ای خود را کنار بزنیم تا به موفقیت برسیم. همه میدانیم که برای رسیدن به موفقیت به دانش و تجربه نیز نیاز داریم، پس برای رسیدن به موفقیت لازم است که از یک فرد متخصص کمک بخواهیم.

افراد موفق میدانند که نمی توانند مانند افراد کارشناس و خبره در کاری شوند. و میدانند که جامعه نیز برای دوباره باز کردن فضا برای اینگونه افراد به قدرت زیادی نیاز دارد، پس بهترین تصمیم این است که شما در کنار افراد متخصص باهم کار کنید چون به نفع همه است.

۵- منتظر نمی مانند برای “بهترین” لحظه انجام عمل

اگر به این فکر کنیم که زندگی ما محدود است و ما عمر چندانی نداریم و باید قدر لحظه لحظه زندگی را بدانیم دیگر وقتی را برای منتظر ماندن سپری نمیکنید، و این بهترین راه برای سوق دادن خود به سوی موفقیت است.

افراد موفق متوجه هیچ زمانی به غیر از زمان حال برای تغییر و و شروع به حرکت به سوی زندگی و موفقیت نیستند و تصورش را نمی کنند. کاملترین لحظه برای اقدام لحظه حال است. جهان کسانی که برای اقدام در زمان مناسب منتظر هستند ناقص است و آنها باید صبر کنند و صبر کنند تا لحظه مناسب برسد و معلوم نیست زمان مناسب کی فرا میرسد.

اگر شما هم منتظر لحظه مناسب برای اقدام و عمل هستید پس بهانه ای برای اقدام نکردن دارید. اما بدانید که کاملترین زمان برای اقدام یک افسانه بیش نیست. تنها جایی که کمال وجود دارد در داخل ذهن شماست.

کافیست قدمی به سوی جلو بردارید تا متوجه شوید که بهترین زمان برای انجام هر کاری زمان حال است.

ترجمه: م.جعفری

منبع: success.com

موفقیت در زندگی

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر