الکسای آمازون برای تولید چت بات در اختیار توسعه‌ دهندگان قرار گرفت

الکسای آمازون برای تولید چت بات در اختیار توسعه‌ دهندگان قرار گرفت

Amazon’s Alexa voice tech is now available to build chatbots

الکسای آمازون برای تولید چت بات در اختیار توسعه‌ دهندگان قرار گرفت

آمازون فناوری کنترل صدای دستیار صوتی هوشمند الکسا را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد، تا مقدمات توسعه‌ی چت‌بات‌ مبتنی بر الکسا را فراهم نمایند.

آمازون تکنولوژی کنترل صدای خود را برای استفاده به وسیله ی توسعه‌دهندگان در تولید چت‌بات‌ را به اشتراک گذاشت. تکنولوژی کنترل صدا همان ابزاری است که دستیار صوتی هوشمند الکسا نیز از آن استفاده می نماید. این پلتفرم با نام آمازون لکس (Amazon Lex) شناخته می‌شود و می توان از آن در تشخیص صوت، شناسایی متن و همچنین انجام تعاملات در مکالمات صوتی استفاده نمود. این پلتفرم ابتدا سال ۲۰۱۶ در قالب نسخه ی پیش‌نمایش رونمایی شد؛ حال برطبق گزارش رویترز، آمازون این پلتفرم را رسما منتشر نموده است.

با استفاده از آمازون لکس، کمپانی‌ها می‌توانند با استفاده قابلیت تعامل صوتی این پلتفرم، در اپلیکیشن‌های خود اینترفیس چت متنی یا صوتی قرار دهند، به‌ صورتی که این قابلیت نظیر سایر دستیار‌های صوتی هوشمند چون الکسا، سیری و گوگل اسیستنت در اختیار کاربران خواهد بود. توسعه‌ی فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی و مخصوصا دستیارهای صوتی هوشمند را باید جزو روش‌های جدید درآمدزایی کمپانی‌های مختلف شمرد، هرچند آمازون با در اختیار گذاشتن فناوری الکسا، در پی درآمدزایی کوتاه‌مدت نمی باشد.

آمازون به‌ سختی در تلاش است تا الکسا را توسعه دهد و این دستیار صوتی هوشمند را به پلتفرم غالب مورد استفاده تبدیل نماید. بلندگوی اکوی آمازون یک موفقیت بزرگ برای این شرکت به ارمغان آورد. شماری از گزارش‌های منتشرشده حتی به این نکته اشاره کرده بودند که موجودی این بلندگو تمام شده و آمازون در تأمین تقاضای بازار با مشکلاتی روبه‌رو می باشد. آمازون در پی آن است تا الکسا را در گسترده‌ی وسیعی از گجت‌ها نظیر بلندگو و ساعت‌ و حتی خودرو در اختیار کاربران قرار دهد.

از دیگر مزایای گسترش استفاده از الکسا، در اختیار داشتن داده‌های بیشتر به‌منظور تربیت این دستیار صوتی هوشمند است. آمازون موفق شده بیش از ۱۰ میلیون دستگاه بلندگوی اکو بفروشد؛ در حالی که گوگل اسیستنت و سیری اپل از تعداد کاربران بیشتری برخوردارند.

آمازون به این نکته اشاره کرده است که اجرای الکسا در قالب سرویس‌های ابری سبب می‌شود این کمپانی شانس بیشتری برای بهبود و بروزرسانی کیفیت این سرویس داشته باشد.

منبع: theverge

فناوری اطلاعات

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر