دانلود کلیپ آموزش ویولن از مبتدی تا پیشرفته

توضیحات محصول

دانلود کلیپ آموزش ویولن از مبتدی تا پیشرفته

ویولن یکی از محبوب ترین و در عین حال سخت ترین ساز های جهان است. این ساز با صدای فوق العاده زیبای خود، طرفداران بسیار زیادی را جذب کرده است. شاید شما هم دوست داشته باشید این ساز زیبا را یاد بگیرید.

این ساز از ۵۸ قطعه مختلف ساخته می‌شود. وزن آن در حدود ۴۰۰ گرم می‌باشد.

ویلن از بخش‌های زیر تشکیل شده‌است:

  • آرشه: یا کمان ترکه‌ای چوبی است که رشته‌های موی دم اسب در طول آن کشیده شده و به دو سر آن ثابت شده‌است.
  • جعبه طنینی (جعبه رِزونانس): جعبه‌ای است که از سه بخش صفحه روئی، صفحه زیرین و زوارهای دور تشکیل شده‌است. در این ساز گریف از جنس آبنوس (به دلیل ضریب تراکم در نتیجه استقامت بالا) خرک از جنس چوب افرا و سیم گیر از سه چوب مختلف (Boxwood, Rosewood, Ebony) می‌باشد.
  • دسته یا گردن: در واقع دنباله چوب آبنوس تکیه سیم هاست که محل انگشت گذاری نوازنده در قسمت بالای آن قرار دارد. نوازنده ویولن قادر است در تمام طول چوب آبنوس انگشت گذاری کند.انتهای دسته به جعبه کوچکی (جعبه کوک) ختم می‌شود که سیم‌ها در درون آن به دور گوشی‌های کوک پیچیده می‌شوند.
  • خرک: پلی‌ست بین سیم‌ها و جعبه طنینی. نقش خرک تقسیم راه سیم‌ها، نگه داشتن سیم‌ها با ارتفاع خاص برای عبور بر روی جعبه طنینی و انتقال ارتعاشات سیم‌ها به جعبه طنینی. در داخل جعبه طنینی استوانه چوبی کوچکی قرار دارد (تقریباً در زیر محلی که خرک قرار دارد)، که نقش آن انتقال ارتعاشات به صفحه زیرین ساز و مانعی در جهت عدم شکسته شدن صفحه روئی ساز از فشار سیم‌ها و خرک است.
  • گریف: از آبنوس ساخته شده و در طول دسته ویلن چسبیده‌است و تا میانهٔ جعبهٔ ساز ادامه دارد. گریف بخشی است که نوازنده با انگشت خود سیم را به آن می‌چسباند و به این ترتیب طول سیم را کوتاه می‌کند و نت‌های مختلف را می‌نوازد.
  • سیم گیر: از آبنوس، باکسوود و یا رُزوود ساخته شده و در فاصله اندکی از خرک تا آخر تنه ویولن کشیده شده‌است. با زهی تنیده از جنس روده، نایلون، رشته های منعطف فلزی و یا الیاف کربن ساخته میشود و به دکمه‌ای که در قسمت پائین جدار تعبیه شده بند می‌شود.
  • سیم‌ها: سیم‌ها از جعبه کوچک سر ساز آغاز شده در طول چوب آبنوس تکیه‌گاه سیم‌ها ادامه یافته، از روی خرک عبور کرده و در سیم‌گیر مهار می‌شوند.

سرفصل های دوره آموزش تصویری ویولن:

– آموزش اولیه

– آموزش آرشه کشی

– آموزش انگشت گذاری

– آموزش Colle

– آموزش هارمونی های ویولن

– آموزش لگاتو

– آموزش استکاتو

– آموزش تعویض سریع سیم ها

– آموزش اسپیکاتو

– آموزش پیتزیکاتو

– آموزش وایبریشن

– آموزش تند نوازی

– آموزش مارتله

– آموزش دتاچه


بهترین فایل ویدئویی آموزش ویولن

مدرس: استاد امین اسماعیلی

مدت زمان آموزش: ۱۳۲ دقیقه

پارت اول: ۲۲ مگابایت

پارت دوم: ۳۹ مگابایت

پارت سوم: ۲۴ مگابایت

پارت چهارم: ۵۴ مگابایت

پارت پنجم: ۳۱ مگابایت

پارت ششم: ۶۱ مگابایت

پارت هفتم:۴۳ مگابایت

پارت هشتم: ۵۳ مگابایت

پارت نهم: ۵۶ مگابایت

پکیج دوم این آموزش نیز در سایت موجود است.

خرید

نظرات شما :

:: ارسال نظر