درآمد مدیر عامل گوگل در سال ۲۰۱۶ چقدر بوده است؟

درآمد مدیر عامل گوگل در سال ۲۰۱۶ چقدر بوده است؟

Google CEO Sundar Pichai Earned $200 Million In 2016

درآمد مدیر عامل گوگل در سال 2016 چقدر بوده است؟

مدیر عامل گوگل، ساندار پیچای سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشت که حدود دو برابر درآمد وی در سال ۲۰۱۵ بود. مبلغ درآمد پیچای در سال ۲۰۱۶ به ۱۹۹٫۳۵ میلیون دلار رسید که شامل ۶۵۰ هزار دلار حقوق و همچنین سهام به ارزش ۱۹۸٫۷ میلیون دلار بود. این مبلغ دو برابر سهام تشویقی به ارزش ۹۹٫۸ میلیون دلاری است که مدیرعامل گوگل در سال ۲۰۱۵ از آن خود کرد. همین افزایش همچنین موجب دو برابر شدن درآمد سالیانه پیچای شد که در مجموع در سال ۲۰۱۵ مبلغ ۱۰۰٫۶ میلیون دلار درآمد کسب کرده بود. پیچای در سال ۲۰۱۵ به سمت مدیرعاملی گوگل منسوب شد. در ادامه با تک شات همراه باشید.

انتساب پیچای رسماً در آگوست ۲۰۱۵ انجام شد و بنابراین قطعا درآمد سال ۲۰۱۶ وی باید با توجه به اینکه مدت زمانی را سه برابر مدت فعالیت وی به عنوان مدیرعامل نسبت به سال ۲۰۱۵ شامل می شد، بیشتر باشد. البته لازم به ذکر است که این بدان معنی نیست که ماونتن ویوویی ها از نحوه مدیریت پیچای ۴۴ ساله در ۲۰ ماه اخیر رضایت خاطر ندارند. نخستین سال مدیریت او بر این کمپانی وابسته به آلفابت با ۱۹ درصد افزایش درآمد و ۲۲٫۵ درصد افزایش حقوق و پرداخت همراه بود. آلفابت اخیراً گزارش مالی فصل اول سال ۲۰۱۷ خود را منتشر کرد که از پیش بینی تحلیلگران فراتر رفته بود و توانست ارزش سهام این کمپانی را افزایش دهد و بسیاری از ناظران اعلام کردند که سرمایه گذاری در این کمپانی ماونتن ویوو کاملا ایمن است. پیچای تنها مدیر اجرایی گوگل نیست که در سال ۲۰۱۶ افزایش درآمد را تجربه کرده است. مدیر مالی این شرکت، روث پورات و معاون ارشد گوگل کلاود، دایان گرین، نیز به ترتیب درآمدی ۳۹ و ۴۳٫۷ میلیونی را کسب کردند. معمولا این درآمدها در اکثر شرکت ها به صورت سهام به مدیران عرضه می شود تا آنها را به بهبود کار تشویق کند.

به دنبال انتشار گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ ، آلفابت کنفرانسی مطبوعاتی با حضور سرمایه گذاران برگزار کرد و پیچای اعلام کرد که گوگل در حال گذار یا تغییر به عنوان “نخستین کمپانی هوش مصنوعی” است؛ بدین معنی که به زودی تمامی محصولات و خدمات این کمپانی توسط یادگیری ماشینی و فناوری های هوش مصنوعی شکل می گیرد.

منبع: تک شات به نقل از ANDROIDHEADLINES

موفقیت در کسب و کار

نظرات شما :

:: ارسال نظر