تجربه محیط مریخ برای گردشگران اردن با اقامتگاه های گنبدی

تجربه محیط مریخ برای گردشگران اردن با اقامتگاه های گنبدی

Desert dome camp in Jordan offers tourists “The Martian” experience

تجربه محیط مریخ برای گردشگران اردن با اقامتگاه های گنبدی

برای بسیاری سفر به مریخ یک رویأی است، اما آیا انسان ها واقعا روزی به یک اقامتگاه مریخی سفر می کنند؟ قطعا چنین سفری کم هزینه نخواهد بود. علاوه بر این، آنجا خطر تشعشعات کیهانی و البته صرف غذاهای کم آب مریخی هم در میان است و حتی اگر در دهه های آینده، امکان سفر به مریخ فراهم شود، بازهم عده معدودی قادر خواهند بود به عنوان گردشگران فضایی به مریخ سفر کنند.

حال دو شرکت Freedomes و SunCity Camp در حال ساخت اقامتگاه های گنبدی در صحرای وادی روم، اردن هستند تا تجربه ای تقریبا نزدیک را برای گردشگران رقم بزنند. وادی روم چشم انداز غریبی شبیه به مریخ دارد، فیلم سینمایی معروف مریخی هم در سال ۲۰۱۵ در این صحرا فیلم برداری شده است. اکنون گردشگران هم می توانند، تجربه مریخی را در اقامتگاه های گنبدی این صحرا داشته باشند.

شرکت Freedomes به کیت های گنبدی خود شهرت دارد، اما چیزی که احتمالا نمی دانید، این شرکت سازنده زیستگاه گنبدی فیلم مریخی هم بوده است. اکنون این شرکت با همکاری  SunCity Camp نسخه های کوچکتری از این زیستگاه گنبدی را در وادی روم ساخته اند.

این اقامتگاه ها در نزدیکی محلی واقع شده اند که فیلم مریخی فیلمبرداری شده بود. به گفته طراحان اقامتگاه مریخی، چشم انداز صحرا به گردشگران احساس حضور در سیاره سرخ را می دهد.

هر گنبد دارای یک حمام و پنجره ای پانوراما است که نمای دیدنی از صحرای وادی روم را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

در این ناحیه که “دره ماه” نام دارد، ۵۰۰۰ هزار بادیه نشین ساکن اند.  SunCity Camp می گوید،  گردشگران می توانند از راهنماهای محلی بهره ببرند. بادیه نشینان محلی که شرکت از آنها به عنوان مردمانی مهمان نواز و صمیمی یاد می کند، دانش عمیقی از صحرا دارند، همچنین بسیاری از این بادیه نشینان نیمه عشایر هستند و هنوز در چادرهای سنتی که از موی بز سیاه بافته شده، زندگی می کنند.

 شرکت SunCity Camp همچنین در این محل، رستورانی دایر کرده که غذاهای محلی بادیه نشینان را طبخ می کند. این دو شرکت هنوز هزینه اقامت در این گنبدهای مریخی را اعلام نکرده اند، اما به جز هزینه اقامت شرکت اعلام کرده، استفاده از سایر امکانات رفاهی برای هر شب بین ۱۵۹ تا ۳۱۸ دلار هزینه خواهد داشت.

منبع: تکرا به نقل از inhabitat

اخبار گوناگون

اشتراک گذاری برای حمایت از ما

نظرات شما :

:: ارسال نظر